Pornhub przechodzi na kryptowaluty po odcięciu się Mastercard i Visy

fot. Tim de Waele/Corbis via Getty Images
fot. Tim de Waele/Corbis via Getty Images

17.12.2020 14:55, aktual.: 17.12.2020 15:09

Nadchodzi ważna zmiana w modelu biznesowym serwisu Pornhub. Po niedawnym skandalu w obliczu, którego od portalu odsunęły się Visa i Mastercard, Pornhub przechodzi na inny model płatności.

Mastercard i Visa zawiesiły bezterminowo swoje usługi na Pornhub po tym, jak okazało się, że niektóre materiały na stronie ukazywały seks bez wzajmnej zgody bądź z nieletnimi.

Pornhub poczuwa się do odpowiedzialności za treści, jakie są dystrybuowane, odnotowując, że każda z dużych platform ma problemy z moderacją i chce posłużyć jako przykład dla branży.

W obliczu zawieszenia płatności Mastercard i Visa, dostęp do treści premium stał pod znakiem zapytania. Tak samo niewiadomą było, w jaki sposób wykonawcy i twórcy treści otrzymają pieniądze na platformie.

Firma zdecydowała się postawić w tym przypadku na kryptowaluty - łącznie trzynaście rodzajów, w tym: Bitcoin, Bitcoin Cash, Dash, Ethereum, Ethereum Classic, Litecoin, Monero, Nem, Tether, Verge, Waves i ZCash. Za przetwarzanie płatności odpowiada mechanizm Probiller.

Posunięcie nie jest żadnym zaskoczeniem - to w zasadzie jedyna realna alternatywa, jaka pozostała w tym momencie Pornhubowi. W międzyczasie Visa i Mastercard badają, czy faktycznie doszło do publikacji niezgodnych z prawem treści. W 2019 roku ze współpracy z serwisem zrezygnował także PayPal. Kryptowaluty były więc jedyną drogą ratunku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (88)