Porównaj selfie z dziełem sztuki dzięki Google: wiral podbija Sieć, lecz omija Polskę

Porównaj selfie z dziełem sztuki dzięki Google: wiral podbija Sieć, lecz omija Polskę16.01.2018 17:21
Porównaj selfie z dziełem sztuki dzięki Google: wiral podbija Sieć, lecz omija Polskę
Jan Mentel

Aplikacja Google Arts & Culture przeżywa prawdziwy renesans, przez ostatnie dni stając się najchętniej pobieraną aplikacją ze Sklepu Google. Nie, użytkownicy nie zaczęli się nagle interesować sztuką. Powodem wzrostu popularności Arts & Culture jest dodanie funkcji, która pozwala na zrobienie selfie, a następnie umożliwia wśród zdigitalizowanych zbiorów całego świata odnalezienie najpodobniejszego portretu.

This google arts and culture app is pretty amazing. Feel real strong about my 40% ?? pic.twitter.com/2iyexRkUG5

— pw (@petewentz) 14 stycznia 2018W mediach społecznościowych spowodowało to prawdziwy wylew obrazów mistrzów, którym towarzyszą zdjęcia z ręki. Jak informuje The Washington Post, częściowo do powstania nowego trendu przyczynili się również celebryci, którzy jako pierwsi zaczęli udostępniać swoje wizerunki. Niestety, Polska jak na razie nie może dołączyć do ogólnoświatowej zabawy – Google udostępniło funkcję tylko w wybranych krajach. Nie pojawiły się jak dotąd informacje o rozszerzeniu dostępności w najbliższym czasie.

— Gil McKinney (@GilMcKinney) 14 stycznia 2018Polscy użytkownicy mogą się jedynie cieszyć funkcjami, które są dostępne od samego początku, czyli od 2016 roku. Aplikacja powstała z myślą głównie o edukacji, pozwalając na poznawanie prac mistrzów w najmniejszych szczegółach. Google Arts & Culture umożliwia również wirtualną wycieczkę po najsłynniejszych muzeach świata. Co więcej, użytkownicy codziennie otrzymują wiadomości dotyczące ciekawostek oraz informacji o najważniejszych wydarzeniach z dziedziny kultury i sztuki.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Moda na Google Arts & Culture nie jest pierwszym tego typu trendem dotyczącym sztuki. Nie tak dawno w mediach społecznościowych mieliśmy do czynienia z prawdziwym wysypem zdjęć przerabianych w Prismie – aplikacja przetwarzająca zdjęcia i stylizujące je na dzieła sztuki. Aplikacja Google Arts & Culture w wersji na Androida dostępna jest do pobrania w naszej bazie oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)