Poważny błąd w Windows 10: niedostępny pulpit da się naprawić tylko reinstalacją

Poważny błąd w Windows 10: niedostępny pulpit da się naprawić tylko reinstalacją
Oskar Ziomek

22.05.2018 15:40, aktual.: 23.05.2018 10:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Użytkownicy Windowsa 10, którzy zainstalowali już kwietniową aktualizację systemu, skarżą się na kolejny problem uniemożliwiający im korzystanie z komputera. Przy próbie logowania do systemu kłopotem ma być niedostępny pulpit – komunikat wyświetlany na tle pustego pulpitu z czarnym tłem zamiast graficznej tapety.

Problem opisywany jest na forum Microsoftu od kilku dni. Przez ten czas kilkudziesięciu użytkowników potwierdziło, iż ta sama usterka pojawia się również u nich. Kłopotem jest niedostępna lokalizacja \systemprofile\Desktop w katalogu C:\WINDOWS\system32\config. System prosi o zweryfikowanie jej dostępności, ale komentujący zwracają uwagę, iż mimo wszelkich prób problem pozostaje aktualny i jedynym rozwiązaniem jest póki co reinstalacja systemu.

Na forum Microsoftu problem opisywany jest przez użytkowników od kilku dni.
Na forum Microsoftu problem opisywany jest przez użytkowników od kilku dni.

Systemowy komunikat sugeruje tymczasem sprawdzenie, czy dysk, na którym znajduje się wymagany plik, jest podłączony do komputera (mowa jest najczęściej o partycji C, więc w tym przypadku nie to powinno być kłopotem) lub zweryfikowanie połączenia sieciowego. Niesprawne może być przyczyną problemu, jeśli plik zlokalizowany jest właśnie w Sieci.

Jak dotąd nie pojawiła się reakcja ze strony Microsoftu. Nie można wykluczyć, że ewentualne rozwiązanie problemu pojawi się dopiero wraz z czerwcowym pakietem łatek dla systemu. Niestety jak dotąd proponowane przez użytkowników obejścia problemu nie są w stanie go rozwiązać – kilka osób, które zaniosły komputery do serwisów potwierdzają, że obecnie rozwiązaniem jest tylko reinstalacja Windowsa.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (321)