PowerToys 0.62: mierzenie pikseli, OCR i nie tylko

PowerToys 0.62: mierzenie pikseli, OCR i nie tylko

Nowe wydanie PowerToys
Nowe wydanie PowerToys
Źródło zdjęć: © dobreprogramy.pl | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
08.09.2022 12:45

Microsoft zaktualizował PowerToys do wersji 0.62. Chodzi o popularny dodatek do Windowsa, który rozszerza możliwości systemu o wiele eksperymentalnych opcji działających zaskakująco sprawnie. Wśród wielu nowych, w programie pojawiła się "linijka" do mierzenia pikseli.

Zestaw PowerToys, choć może nie być znany każdemu, to zestaw ciekawych dodatków do Windowsa, który pozwala znacznie ułatwić codzienną pracę. Wśród cennych narzędzi jest tu na przykład FancyZones - dodatek pozwalający niemal dowolnie dzielić ekran na obszary, a tym samym z łatwością rozmieszczać okna programów zwłaszcza na szerokich i ultraszerokich ekranach.

Do szeregu przydatnych opcji w PowerToys dołączają teraz 3 nowe. W dzienniku zmian w wydania 0.62 czytamy, że dodano między innymi Linijkę ekranu, Ekstraktor tekstu oraz Szybki akcent. Narzędzia te pozwalają kolejno szybko zmierzyć (w pikselach) rozmiar wybranego obszaru na ekranie, skopiować do schowka tekst wyodrębniony z dowolnego fragmentu ekranu (także z obrazka, co działa jak typowy OCR) oraz wstawiać znaki akcentowane, gdy standardowo klawiatura nie pozwala na wpisanie niektórych z nich.

Linijka ekranu w PowerToys
Linijka ekranu w PowerToys© dobreprogramy.pl | Oskar Ziomek

Wszystkie z wymienionych nowych narzędzi w PowerToys mają przynajmniej po kilka opcji. W przypadku tytułowej Linijki ekranu można na przykład wybrać kolor krawędzi, która obrazuje zaznaczony fragment. Warto poświęcić chwilę czasu na eksperymenty, bo nowe opcje mogą być po prostu przydatne na co dzień.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)