Poznaliśmy MIUI 10: nowa nakładka Xiaomi wykorzysta duże ekrany w smartfonach

Poznaliśmy MIUI 10: nowa nakładka Xiaomi wykorzysta duże ekrany w smartfonach

Poznaliśmy MIUI 10: nowa nakładka Xiaomi wykorzysta duże ekrany w smartfonach
01.06.2018 12:14

Wczoraj Xiaomi pokazało nowe urządzenia – smartfon Mi 8 z najwyższej półki, jego uboższą wersję Mi 8 SE i opaskę Mi Band 3. Poznaliśmy również nową wersję nakładki MIUI. Wersja 10 przynosi przebudowany interfejs, sztuczną inteligencję i stawia na obsługę gestami.

Wydana już kompilacja MIUI 9, która skierowana była na Xiaomi Mi Mix 2, okazała się być wczesną wersją nowego wydania oznaczonego liczbą 10. Główną wprowadzoną nowością była zmiana obsługi smartfonu – poruszanie się po systemie bazuje przede wszystkich na gestach. Zmieniony został również wygląd wielu elementów systemu, w tym znacząco odświeżony został panel z szybkimi ustawieniami czy opcje dźwięku, kilka nowości otrzymał również ekran blokady.

Teraz Xiaomi opublikowało materiał wideo, który przedstawia najważniejsze nowości w MIUI 10. Warto podkreślić, że filmik dotyczy wersji skierowanej na rynek chiński, która może nieznacznie różnić się względem globalnego wydania nakładki. Według Xiaomi, nowa wersja MIUI wprowadzi funkcje oparte o sztuczną inteligencję, w tym AI Portrait i AI Preload. Pierwsza funkcja ma zapewniać dobrze wyglądające zdjęcia z efektem bokeh, bez potrzeby korzystania z kamery zbudowanej z dwóch obiektywów. Wystarczyć ma jeden obiektyw, a wyostrzeniem pierwszego planu i rozmyciem tła, zajmie się oprogramowanie.

Introducing MIUI 10 (Chinese Version)

Natomiast AI Preload skupi się na optymalizacji nakładki. Funkcja ma skrócić czas ładowania aplikacji i funkcji MIUI. Zostało to osiągnięty dzięki uczeniu się wzorców zachowania użytkownika – najczęściej używane aplikacje i funkcje będą już wcześniej ładowane do pamięci. To kolejny krok Xiaomi w uczynieniu nakładki jeszcze szybszą. Obecna wersja MIUI 9 przynosiła m.in. odczuwalną optymalizację.

MIUI 10 to również przebudowany interfejs. Nakładka stawia na smartfony z dużymi, rozciągniętymi w pionie wyświetlaczami. Obsługa opiera się na gestach, które wykonujemy na krawędziach wyświetlacza. Wprowadzony został m.in. nowy ekran z ostatnio uruchomionymi aplikacjami. Ponadto usprawnień doczekało się sterowanie innymi urządzeniami Xiaomi. Nie będzie potrzebna dodatkowa aplikacja – sporo opcji znalazło się już w MIUI. Zamknięta beta w wersji chińskiej startuje już dziś.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (50)