Prace serwisowe w bankach w weekend. Utrudnienia m.in. w ING Banku Śląskim

Prace serwisowe w bankach w weekend. Utrudnienia m.in. w ING Banku Śląskim
09.04.2021 15:52
Banki szykują prace serwisowe na weekend, fot. Pixabay
Banki szykują prace serwisowe na weekend, fot. Pixabay

Weekend to jak zwykle okazja dla administratorów banków do przeprowadzenia niezbędnych prac serwisowych dotyczących oferowanych usług. Wiąże się to najczęściej z ulepszeniem dotychczasowej oferty, ale równolegle skutkuje przerwami w dostępie do niektórych usług, głównie w ramach bankowości elektronicznej.

Tym razem możliwe problemy zapowiedział między innymi ING Bank Śląski i Alior Bank, choć plany tego drugiego sygnalizowaliśmy już w odrębnej publikacji. Wszystkie prognozowane utrudnienia zebrał w jednym miejscu i opisał serwis bankier.pl.

Poza klientami wspomnianego Alior Banku, na utrudnienia muszą się także przygotować osoby korzystające z usług Banku BPS. Tutaj od godziny 23:00 w piątek (9 kwietnia) do 1:00 w sobotę nie uda się zalogować do bankowości internetowej. Co ciekawe, prace serwisowe będą miały swoją drugą część właśnie w sobotę (10 kwietnia) od 12:00 do 22:00. W tym czasie dostęp do bankowości będzie utrudniony.

W BOŚ Banku utrudnienia są tymczasem przewidywane w niedzielę (11 kwietnia). Od 8:00 do 16:00 nie uda się zalogować do systemów BOŚBank24, iBOSS24 i aplikacji w smartfonach. Utrudnienia czekają także klientów ING Banku Śląskiego. Tutaj w sobotę (10 kwietnia) od 8:00 do 14:00 trudności będą dotyczyć dostępności modułu Makler oraz aplikacji ING Makler Mobile.

Z kolei klienci SGB Banku muszą być gotowi na utrudnienia w niedzielę (11 kwietnia) od godz. 0:00 do 15:00. W tym czasie nie będzie można korzystać z bankowości internetowej i mobilnej. Tego samego dnia (od 8:00 do 20:00) prace techniczne będzie również prowadzić Toyota Bank. W tym czasie mogą wystąpić problemu z dostępem do szybkich płatności, bankowości elektronicznej, serwisu telefonicznego, ale także z autoryzacją transakcji wykonywanych kartą.

Prace techniczne są również prowadzone w neoBanku, choć tutaj nie podaje się szczegółowych informacji. Wiadomo jedynie, że usługa neoSMS może być niedostępna od 8 do 12 kwietnia.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)