Prace serwisowe w bankach w weekend. Utrudnienia m.in. w ING Banku Śląskim

Banki szykują prace serwisowe na weekend, fot. Pixabay
Banki szykują prace serwisowe na weekend, fot. Pixabay
Oskar Ziomek

09.04.2021 15:52, aktual.: 06.03.2024 22:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Weekend to jak zwykle okazja dla administratorów banków do przeprowadzenia niezbędnych prac serwisowych dotyczących oferowanych usług. Wiąże się to najczęściej z ulepszeniem dotychczasowej oferty, ale równolegle skutkuje przerwami w dostępie do niektórych usług, głównie w ramach bankowości elektronicznej.

Tym razem możliwe problemy zapowiedział między innymi ING Bank Śląski i Alior Bank, choć plany tego drugiego sygnalizowaliśmy już w odrębnej publikacji. Wszystkie prognozowane utrudnienia zebrał w jednym miejscu i opisał serwis bankier.pl.

Poza klientami wspomnianego Alior Banku, na utrudnienia muszą się także przygotować osoby korzystające z usług Banku BPS. Tutaj od godziny 23:00 w piątek (9 kwietnia) do 1:00 w sobotę nie uda się zalogować do bankowości internetowej. Co ciekawe, prace serwisowe będą miały swoją drugą część właśnie w sobotę (10 kwietnia) od 12:00 do 22:00. W tym czasie dostęp do bankowości będzie utrudniony.

W BOŚ Banku utrudnienia są tymczasem przewidywane w niedzielę (11 kwietnia). Od 8:00 do 16:00 nie uda się zalogować do systemów BOŚBank24, iBOSS24 i aplikacji w smartfonach. Utrudnienia czekają także klientów ING Banku Śląskiego. Tutaj w sobotę (10 kwietnia) od 8:00 do 14:00 trudności będą dotyczyć dostępności modułu Makler oraz aplikacji ING Makler Mobile.

Z kolei klienci SGB Banku muszą być gotowi na utrudnienia w niedzielę (11 kwietnia) od godz. 0:00 do 15:00. W tym czasie nie będzie można korzystać z bankowości internetowej i mobilnej. Tego samego dnia (od 8:00 do 20:00) prace techniczne będzie również prowadzić Toyota Bank. W tym czasie mogą wystąpić problemu z dostępem do szybkich płatności, bankowości elektronicznej, serwisu telefonicznego, ale także z autoryzacją transakcji wykonywanych kartą.

Prace techniczne są również prowadzone w neoBanku, choć tutaj nie podaje się szczegółowych informacji. Wiadomo jedynie, że usługa neoSMS może być niedostępna od 8 do 12 kwietnia.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)