Premiera Project Spark 10 października, ambitny projekt pojawi się także w pudełku

Premiera Project Spark 10 października, ambitny projekt pojawi się także w pudełku

09.07.2014 10:02

Project Spark, według jednych odpowiedź Microsoftu na gry z serii LittleBigPlanet, według innych raczej bardziej narzędzie programistyczne, od wielu miesięcy jest już dostępny do pobrania w becie. Wypuszczony dla Windowsa 8.1 i w wersji dla konsoli Xbox One tytuł również w Polsce zainteresował wielu, zwłaszcza tych, którzy marzyli o pakiecie umożliwiającym w prosty sposób przygotowywanie własnych gier. Microsoft ogłosił, że projekt oficjalnie zadebiutuje wreszcie 10 października, a przy tej okazji w sklepach znajdziemy też jego wydanie pudełkowe. Zawierać ma zestaw dodatków.

Project Spark E3 2014 Trailer

W podstawowym wydaniu Project Spark będzie dalej udostępniane za darmo i można dokupić sobie elementy, które będą nam ewentualnie jeszcze potrzebne do pełnej realizacji jednej z ambitnych wizji. Wyceniona w USA na niecałe 40 dolarów edycja sklepowa to nic innego, jak pliki gry na płycie plus garść rozszerzeń. Wśród nich paczka Galaxies: Firts Contact, czyli wszystko, co potrzebne jest do zrobienia projektu w kosmicznych klimatach, ale też dodatkowe postacie czy przykładowe produkcje, mające być źródłem inspiracji. Project Spark Starter Pack dostaniemy także w cyfrowej formie.

Microsoft uspokaja, że wszelkie przygotowane przez graczy projekty nigdzie nie znikną przy wyjściu projektu z bety, a wręcz przeciwnie, zyskają nowych fanów, których pudełko wystawione gdzieś na półce zainteresuje na tyle, żeby dołączyć do prężnie działającej społeczności. Co ciekawe, niekoniecznie trzeba robić tutaj same gry. Project Spark może być też wykorzystywany choćby jako program graficzny z elementami 3D czy narzędzie do robienia teledysków. Nie brakuje jednak ludzi, którzy kombinują bardziej...

Project Spark Top 10 Creations

Zaintrygowanych produktem zachęcam do odwiedzania jego strony oficjalnej, gdzie nie tylko znaleźć można typowo marketingowe informacje, ale również poradniki czy forum, na którym użytkownicy wymieniają się cennymi doświadczeniami. Warto też przeczesać zasoby YouTube w poszukiwaniu filmów z różnych projektów i przydatnych fanowskich samouczków w formie wideo. Project Spark ma też rzecz jasna konto na Facebooku.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)