Prezenty od Valve: dziś nowy Steam dla iOS, jutro SteamOS i kolejny Steam Machine

Prezenty od Valve: dziś nowy Steam dla iOS, jutro SteamOS i kolejny Steam Machine

Prezenty od Valve: dziś nowy Steam dla iOS, jutro SteamOS i kolejny Steam Machine
12.12.2013 10:59, aktualizacja: 12.12.2013 12:03

Można by pomyśleć, że od przybytku głowa nie boli, patrząc na najnowsze doniesienia z obozu Valve. Okazuje się przede wszystkim, że prace nad SteamOS szły szybciej niż chyba wszyscy myśleli, bo firma z zaprezentowaniem opartego o Linuksa systemu nie czekała nawet do Gwiazdki tylko zapowiedziała jego udostępnienie już 13 grudnia. Tak, to jutro. W najbliższy piątek do wybrańców z USA pójdą pierwsze obiecane dość dawno Steam Machines do testów, a przy tej okazji wczesną wersję systemu będzie mógł sprawdzić każdy, choć oczywiście nabierze on rumieńców dopiero w 2014 roku.

Obraz

Pojawiła się także zapowiedź kolejnego komputerka od innego producenta. Po wersjach SM (swoją drogą ciekawe czy wkrótce nie będziemy używać tego zamiennie z PC) szykowanych przez iBuyPower, a także piixL, również Digital Storm dało znać, że nie śpi. Ceny chłodzonych cieczą potworków, oferujących niezwykłą jak na salonowy komputer wydajność oraz dwa systemy (Windows plus SteamOS) zaczynać się mają od około 1500 dolarów. Mamy więc przekrój od 500 do trzykrotnie wyższej kwoty za te Maszyny.

Obraz

Posiadacze urządzeń z iOS powinni zainteresować się zaś aktualizacją klienta Steam dla systemu, bo dorzucono w najnowszej wersji kilka przydatnych funkcji. Przeprojektowano przede wszystkim wygląd aplikacji, popracowano nad intuicyjnością poszczególnych ekranów i wygodą dotykowej obsługi, dodano również chat offline. Wyraźnie widać też teraz, z jakiego urządzenia obecnie korzystają nasi dostępni akurat online znajomi.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)