Prisma z funkcjami społecznościowymi – Instagram będzie miał konkurencję?

Prisma z funkcjami społecznościowymi – Instagram będzie miał konkurencję?21.12.2016 13:28
Prisma z funkcjami społecznościowymi – Instagram będzie miał konkurencję?

Prisma, czyli jedna z najbardziej kontrowersyjnych aplikacji mobilnych do nakładania efektów na zdjęcia, wciąż stanowi obiekt dużego zainteresowania użytkowników. Niedawno prezentowaliśmy jej desktopową alternatywę, ostatnio natomiast światło dzienne ujrzała aktualizacja oryginalnej aplikacji, która dodaje do programu funkcje społecznościowe. Czy z czasem serwis Prismy stanie się równie popularny co Instagram?

Dotychczasowe możliwości programu nie uległy zmianie. Nadal możemy przy jego pomocy zrobić zdjęcie (lub wybrać istniejący plik z galerii), a następnie nałożyć na nie jeden z filtrów, zazwyczaj bardzo mocno zmieniających ostateczny wygląd zdjęcia. W założeniu efekty mają sprawić, że zdjęcia będą wyglądać jak obrazy, często abstrakcyjne dzieła.

Całkowitą nowością są natomiast funkcje społecznościowe. Aby z nich skorzystać, konieczne będzie zweryfikowanie swojej tożsamości z wykorzystaniem numeru telefonu lub założenie konta użytkownika bezpośrednio w serwisie Prismy. Alternatywnie możemy również zalogować się przez konto Facebooka.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Od tego momentu zyskamy dostęp do własnego konta, z którego możliwe jest publikowanie przerobionych Prismą zdjęć, by stały się dostępne dla całego świata. Podobnie, jak chociażby we wspominanym już Instagramie, również tutaj każde zdjęcie możemy opatrzyć zestawem tagów, by pozostali użytkownicy serwisu mogli łatwiej przełączać się po tematach fotek, które ich interesują. Zdjęcia, które się nam spodobają, można oznaczać serduszkami, ale póki co nie ma możliwości wystawiania komentarzy.

Prisma oferuje także analogiczny do instagramowego podgląd najnowszych dodanych zdjęć oraz tych, które zyskują największą popularność. Jeśli udostępnimy aplikacji dane o naszej lokalizacji, galeria będzie to uwzględniać i w pierwszej kolejności wyświetlać zdjęcia dodane przez użytkowników z naszej okolicy.

Dotychczas aplikacja gromadziła wokół siebie zarówno fanów, jak i krytyków. Czy po najnowszej aktualizacji sytuacja ulegnie zmianie? Nowości możecie sprawdzić już teraz, instalując najnowszą edycję Prismy, która dostępna jest do pobrania z naszej bazy: występuje w wersji dla Androida oraz na iOS-a.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)