Problem z przywracaniem Windowsa? Winne „bezpieczne” aplikacje uniwersalne

Sfrustrowany młody biznesmen z depositphotos
Sfrustrowany młody biznesmen z depositphotos
Oskar Ziomek

05.03.2018 15:04, aktual.: 05.03.2018 15:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jednym z argumentów, dla których Microsoft zaleca użytkownikom korzystanie z aplikacji uniwersalnych (UWP) zamiast klasycznych win32 w systemie Windows, jest podniesione znacznie wyżej bezpieczeństwo. Z jednej strony mówi się o licznych zabezpieczeniach po stronie Sklepu, dzięki którym nie powinny być w nim oferowane aplikacje szkodliwe, a z drugiej strony o bezproblemowym działaniu na co dzień.

Z tym drugim argumentem są jednak ostatnio problemy. W Sieci pojawiają się kolejne zgłoszenia użytkowników Windowsa 10 o braku możliwości dokończenia procesu przywracania systemu. Winna okazuje się być uniwersalna aplikacja Spotify, która powoduje krytyczny błąd, a z jego powodu przywracania nie da się wykonać prawidłowo.

Błąd 0x80070780 spowodowany aplikacją Spotify, uniemożliwiający dokończenie procesu przywracania systemu. Źródło: answers.microsoft.com
Błąd 0x80070780 spowodowany aplikacją Spotify, uniemożliwiający dokończenie procesu przywracania systemu. Źródło: answers.microsoft.com

Co interesujące, usterki takie zgłaszane są przez użytkowników już od kilku miesięcy, ale przyczyna wciąż nie została rozwiązana. Jak jednak zwraca uwagę serwis MSPoweruser, przyczyna jest inna, niż można by się było spodziewać. Okazuje się bowiem, że rzeczone zwiększone bezpieczeństwo i bezproblemowe działanie faktycznie dotyczy aplikacji dostępnych w Sklepie, ale są od tego wyjątki.

Takim wyjątkiem są aplikacje, których nie stworzono od początku z myślą o UWP, ale zostały przeniesione na tę platformę dzięki Project Centennial, a Spotify należy właśnie do tej grupy programów. Użytkownicy liczący więc na bezproblemową pracę w wyniku działania w piaskownicy mogą poczuć się zawiedzeni – tutaj niektóre komponenty działają poza nią i jak widać, mogą być przyczyną błędów związanych z działaniem systemu, w tym z narzędziem do jego przywracania.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (48)