Progresywne aplikacje podbiją Windowsa? Wkrótce będzie je można pobrać ze Sklepu

Progresywne aplikacje podbiją Windowsa? Wkrótce będzie je można pobrać ze Sklepu

Progresywne aplikacje podbiją Windowsa? Wkrótce będzie je można pobrać ze Sklepu
06.02.2018 19:29, aktualizacja: 07.02.2018 00:29

Wyjaśnia się wizja przyszłości oprogramowania według Microsoftu. Słowem – czeka nas przełom. Nadejdzie on już wiosną, wraz z udostępnieniem aktualizacji, która najpewniej nosić będzie nazwę Spring Creators Update. Wówczas zaprezentowane zostaną nowe wydania Windowsa, które jednak będą miały jeden wspólny mianownik w postaci domyślnej blokady instalacji oprogramowania spoza sklepu Microsoft Store.

Ten jednak niezmiennie (choć trzeba przyznać, że coraz mniej) świeci pustkami. Jak Microsoft ma zamiar zapewnić sobie monopol na dystrybucję oprogramowania, a jednocześnie nie powtórzyć błędów, które wykończyły mobilnego Windowsa? Odpowiedzią mogą być Progressive Web Apps. Na blogu deweloperskim Edge'a poinformowano właśnie, że już w Spring Creators Update aplikacje progresywne będą dostępne z poziomu sklepu z aplikacjami.

Just for kicks, here is @davatron5000's @godaytrip as a #PWA on a preview build of Windows 10! ??(inspired by: https://t.co/Flm63mmu6K) pic.twitter.com/t2Kr5MlTOX

— Kirupa ?? (@kirupa) 1 lutego 2018Wraz z zapowiedzią dostępności PWA w sklepie z aplikacjami, Microsoft zachęca i instruuje deweloperów – podobnie zresztą było w przypadku portowania oprogramowania Win32 do kontenerów UWP. Wówczas jednak, poza kluczowymi korporacyjnymi partnerami, jak np. Adobe, nie przyniosło to przełomowych rezultatów. Fakt, sklep powiększa się, ale na pewno nie w tempie, jakiego życzyłby sobie Microsoft.

Jak widać w osadzonym wyżej filmie, prezentującym działanie PWA na Windowsie, system nie będzie uruchamiał progresywnych aplikacji natywnie, czyli po prostu w instancji przeglądarki Edge. Zamiast tego trafią one do kontenera aplikacji Universal Windows Platform i będą dystrybuowane w paczkach APPX. Strategia Microsoftu zarysowuje się coraz wyraźniej, ale nie wiadomo wciąż, czy PWA w Microsoft Store rozwiążą największą bolączkę sklepu – małą liczbę aplikacji. Jak myślicie?

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (150)