Progresywne aplikacje podbiją Windowsa? Wkrótce będzie je można pobrać ze Sklepu

Progresywne aplikacje podbiją Windowsa? Wkrótce będzie je można pobrać ze Sklepu06.02.2018 19:29
Progresywne aplikacje podbiją Windowsa? Wkrótce będzie je można pobrać ze Sklepu

Wyjaśnia się wizja przyszłości oprogramowania według Microsoftu. Słowem – czeka nas przełom. Nadejdzie on już wiosną, wraz z udostępnieniem aktualizacji, która najpewniej nosić będzie nazwę Spring Creators Update. Wówczas zaprezentowane zostaną nowe wydania Windowsa, które jednak będą miały jeden wspólny mianownik w postaci domyślnej blokady instalacji oprogramowania spoza sklepu Microsoft Store.

Ten jednak niezmiennie (choć trzeba przyznać, że coraz mniej) świeci pustkami. Jak Microsoft ma zamiar zapewnić sobie monopol na dystrybucję oprogramowania, a jednocześnie nie powtórzyć błędów, które wykończyły mobilnego Windowsa? Odpowiedzią mogą być Progressive Web Apps. Na blogu deweloperskim Edge'a poinformowano właśnie, że już w Spring Creators Update aplikacje progresywne będą dostępne z poziomu sklepu z aplikacjami.

Just for kicks, here is @davatron5000's @godaytrip as a #PWA on a preview build of Windows 10! ??(inspired by: https://t.co/Flm63mmu6K) pic.twitter.com/t2Kr5MlTOX

— Kirupa ?? (@kirupa) 1 lutego 2018Wraz z zapowiedzią dostępności PWA w sklepie z aplikacjami, Microsoft zachęca i instruuje deweloperów – podobnie zresztą było w przypadku portowania oprogramowania Win32 do kontenerów UWP. Wówczas jednak, poza kluczowymi korporacyjnymi partnerami, jak np. Adobe, nie przyniosło to przełomowych rezultatów. Fakt, sklep powiększa się, ale na pewno nie w tempie, jakiego życzyłby sobie Microsoft.

Jak widać w osadzonym wyżej filmie, prezentującym działanie PWA na Windowsie, system nie będzie uruchamiał progresywnych aplikacji natywnie, czyli po prostu w instancji przeglądarki Edge. Zamiast tego trafią one do kontenera aplikacji Universal Windows Platform i będą dystrybuowane w paczkach APPX. Strategia Microsoftu zarysowuje się coraz wyraźniej, ale nie wiadomo wciąż, czy PWA w Microsoft Store rozwiążą największą bolączkę sklepu – małą liczbę aplikacji. Jak myślicie?

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (150)