Project Insight: prosty sposób na kontrolę uprawnień dodatków w Firefoksie

Project Insight: prosty sposób na kontrolę uprawnień dodatków w Firefoksie
Oskar Ziomek

13.07.2018 19:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wiele osób uważa, że niezależnie od stopnia dopracowania przez twórców, przeglądarka internetowa nie jest użyteczna, póki nie doposaży się jej w całą gamę dodatków. Sprawa dotyczy więc także Firefoksa. Instalując rozszerzenia, użytkownik wybiera, jakich funkcji mu brakuje, a zaraz po pobraniu dodatku, nadaje aplikacji niezbędne do działania uprawnienia. Po czasie łatwo jednak zapomnieć, do jakich danych mają dostęp poszczególne rozszerzenia i aby ponownie dotrzeć do tych informacji, można się wspomóc... kolejnym dodatkiem.

W tym przypadku mowa o nowym rozszerzeniu Project Insight. To prosty dodatek do Firefoksa, który wyświetla listę innych rozszerzeń zainstalowanych w przeglądarce, wraz z pełną listą uprawnień, które są im nadane. Użytkownik może tu więc w prosty sposób sprawdzić, do jakich danych ma dostęp na przykład zainstalowany Facebook Container czy Adblock Plus, a także przeczytać dodatkowe, krótkie wyjaśnienie.

Obraz

Aby korzystać z dodatku, nie trzeba mieć żadnej zaawansowanej wiedzy. Po instalacji, Project Insight pojawia się jak każde inne rozszerzenie na pasku przeglądarki obok okienka adresu. Kliknięcie w ikonę uruchomi nową kartę, w której załadowany zostanie czytelny podgląd wszystkich zainstalowanych dodatków. Niestety, lista nie jest sortowana alfabetycznie, a według daty instalacji rozszerzeń – najświeższe są na końcu listy. Można dyskutować, czy jest to wystarczająco wygodne rozwiązanie, szczególnie, jeśli w przeglądarce zainstalowane są dziesiątki dodatków.

Poniżej nazwy każdego rozszerzenia znajduje się jednak lista uprawień. Kliknięcie na dowolne z nich, rozszerza widok, wyświetlając krótkie zdanie wyjaśniające. Z niego dowiedzieć się można do jakich konkretnie danych ma rozszerzenie, które wykorzystuje dane uprawnienie. Dodatek Project Insight jest dostępny do pobrania za pośrednictwem naszego katalogu z oprogramowaniem.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (37)