Project Insight: prosty sposób na kontrolę uprawnień dodatków w Firefoksie

Project Insight: prosty sposób na kontrolę uprawnień dodatków w Firefoksie

Project Insight: prosty sposób na kontrolę uprawnień dodatków w Firefoksie
Oskar Ziomek
13.07.2018 19:38

Wiele osób uważa, że niezależnie od stopnia dopracowania przez twórców, przeglądarka internetowa nie jest użyteczna, póki nie doposaży się jej w całą gamę dodatków. Sprawa dotyczy więc także Firefoksa. Instalując rozszerzenia, użytkownik wybiera, jakich funkcji mu brakuje, a zaraz po pobraniu dodatku, nadaje aplikacji niezbędne do działania uprawnienia. Po czasie łatwo jednak zapomnieć, do jakich danych mają dostęp poszczególne rozszerzenia i aby ponownie dotrzeć do tych informacji, można się wspomóc... kolejnym dodatkiem.

W tym przypadku mowa o nowym rozszerzeniu Project Insight. To prosty dodatek do Firefoksa, który wyświetla listę innych rozszerzeń zainstalowanych w przeglądarce, wraz z pełną listą uprawnień, które są im nadane. Użytkownik może tu więc w prosty sposób sprawdzić, do jakich danych ma dostęp na przykład zainstalowany Facebook Container czy Adblock Plus, a także przeczytać dodatkowe, krótkie wyjaśnienie.

350249166280353729

Aby korzystać z dodatku, nie trzeba mieć żadnej zaawansowanej wiedzy. Po instalacji, Project Insight pojawia się jak każde inne rozszerzenie na pasku przeglądarki obok okienka adresu. Kliknięcie w ikonę uruchomi nową kartę, w której załadowany zostanie czytelny podgląd wszystkich zainstalowanych dodatków. Niestety, lista nie jest sortowana alfabetycznie, a według daty instalacji rozszerzeń – najświeższe są na końcu listy. Można dyskutować, czy jest to wystarczająco wygodne rozwiązanie, szczególnie, jeśli w przeglądarce zainstalowane są dziesiątki dodatków.

Poniżej nazwy każdego rozszerzenia znajduje się jednak lista uprawień. Kliknięcie na dowolne z nich, rozszerza widok, wyświetlając krótkie zdanie wyjaśniające. Z niego dowiedzieć się można do jakich konkretnie danych ma rozszerzenie, które wykorzystuje dane uprawnienie. Dodatek Project Insight jest dostępny do pobrania za pośrednictwem naszego katalogu z oprogramowaniem.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (37)