„Project Siena” - stwórz aplikację na Windows 8.1 bez znajomości programowania

„Project Siena” - stwórz aplikację na Windows 8.1 bez znajomości programowania

„Project Siena” - stwórz aplikację na Windows 8.1 bez znajomości programowania
19.12.2013 18:17

Microsoft wypuścił dziś ciekawą aplikację o kodowej nazwie „Project Siena”. Jest to oprogramowanie dostępne w sklepie Windows, które pozwala tworzyć pod interfejsem Modern... inne aplikacje Modern. „Project Siena” kierowany jest do osób, które bez znajomości magicznych sztuk programowania, chcą szybko stworzyć prostą aplikację na Windows 8.1. Pozycja nie jest rozszerzeniem lub zamiennikiem Visual Studio, a raczej narzędziem dla biznesu pozwalającym w trywialny sposób zbudować prezentację danych, folder reklamowy czy chociażby czytnik RSS.

W „Project Siena” aplikacje tworzone są w trybie Modern, a interfejs został tak dostosowany, aby można było używać go nawet za pomocą dotyku. Całość przypomina zaawansowany edytor graficzny i raczej nikt nie będzie miał problemu, aby go obsłużyć. Nowe elementy na formatce można swobodnie przesuwać, zmieniać kolory i czcionkę. Dane do wyświetlenia mogą pochodzić z Excela, Azura, RSS, usługi REST, a nawet z SharePointa. Wyniki pracy przetrzymywane są w HTML5 oraz JavaScripcie, a na koniec mogą zostać zapisane w formie pliku instalatora i udostępnione innym. W podobny sposób możemy tworzyć aplikację dla Windows Phone poprzez program Windows Phone App Studio.

Obraz

Nowy kreator aplikacji dostępny jest za darmo w wersji beta i każdy chętny może spróbować swoich sił w tworzeniu oprogramowania Modern. Wersja do pobrania z marketu Windows działać będzie zarówno na Windows 8.1 jak i na Windows 8.1 RT. Więcej informacji i pomocnych materiałów można uzyskać wchodząc na oficjalną stronę projektu.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)