Prostota Windows 10 zawitała do nowego DAEMON Tools Lite

Prostota Windows 10 zawitała do nowego DAEMON Tools Lite

Prostota Windows 10 zawitała do nowego DAEMON Tools Lite
Redakcja
21.05.2015 15:07, aktualizacja: 21.05.2015 15:24

DAEMON Tools Lite to jedna z tych aplikacji, które mimo niewielkiego rozmiaru potrafią zdobyć ogromną popularność i okazać się niezwykle przydatne dla wielu użytkowników. Producent właśnie opublikował nową wersję, która wprowadza odświeżony interfejs wzorowany na najnowszym systemie Microsoftu. Nie jest to jednak jedyna nowość w tej wersji.

Producent nie ukrywa, że inspiracją nowego interfejsu aplikacji było to, co możemy znaleźć w systemie Windows 10. Bez obaw, nie chodzi tutaj o te brzydkie ikony przypominające nam prehistorię systemów z graficznym interfejsem użytkownika. DAEMON Tools Lite 10 bierze z nowego Windowsa to, co najlepsze – spłaszczony interfejs, nieco ograniczone kolory, a także prostotę i sporo wolnego miejsca. W efekcie aplikacja jest bardzo czytelna, wypada pod tym względem znacznie lepiej, niż starsze wydania. Dostęp do poszczególnych opcji programu zapewnia panel boczny.

Obraz

Kolejna nowość to ulepszony katalog obrazów, który może być wypełniany zupełnie automatycznie. Nie musimy już dodawać do niego wszystkich obrazów płyt, jakie posiadamy ręcznie. Wystarczy przeskanować komputer, a program doda do listy pliki wszystkich obsługiwanych formatów. Pod tym względem ta aplikacja do tworzenia wirtualnych napędów jest natomiast bardzo rozbudowana, wspiera bowiem pliki mdx, iso, cdi, bwt, tc, vdi, cue, mds, ccd, b5t, nrg, iscsi, zip, mdf, isz, b6t, vhd i vmdk. Nowa wersja poprawia także znalezione błędy, niestety na razie nie jest dostępna w języku polskim. Nie powinno to jednak sprawiać problemów zaawansowanym użytkownikom, poza tym obsługę ułatwia wspomniany już, uproszczony interfejs.

Największym atutem aplikacji jest możliwość emulacji technologii zabezpieczeń takich jak Safedisc, Securom, Laserlock, CDCOPS, StarForce i Protect CD. Tego typu rozwiązanie jest bardzo przydatne w przypadku programów lub gier, które do poprawnej pracy wymagają stale umieszczonej w napędzie instalacyjnej płyty. Program po zainstalowaniu jest dostępny z zasobnika systemowego (tray), skąd w prosty sposób może być obsługiwany. Aplikacja umożliwia jednoczesne korzystanie z kilku napędów wirtualnych do montowania płyt różnego typu np. CD, DVD czy Blu-ray.

Poza samą funkcją emulowania napędów, DAEMON Tools Lite wyposażony został również w ciekawe narzędzie do tworzenia kopii płyt. Pozwala nie tylko na skopiowanie zawartości nośnika do obrazu, ale również na zabezpieczenie go hasłem. Aplikacja umożliwia kompresowanie obrazów, co ma zapewnić oszczędność miejsca na dysku w sytuacji archiwizowania dużej ilości danych. Program w najnowszej wersji znajdziecie już w bazie naszego serwisu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)