Przedłużamy HotZlotowy konkurs na aplikację Metro

Przedłużamy HotZlotowy konkurs na aplikację Metro

Redakcja
25.07.2012 18:08, aktualizacja: 26.07.2012 09:41

Jeśli oglądaliście uważnie transmisję na żywo z tegorocznego HotZlotu, pamiętacie na pewno, że wspólnie z firmą Microsoft ogłosiliśmy tam konkurs na pomysł i projekt aplikacji Metro dla Windows 8. W związku z dużą liczbą pytań, także wśród osób niebędących uczestnikami HotZlotu, przedłużamy konkurs i ogłaszamy dodatkowe szczegóły.

Konkurs, który Patryk Góralowski z Microsoftu ogłosił podczas swojej sesji na HotZlocie ma związek z nadchodzącą premierą systemu Windows 8. Jedną z kluczowych nowości w tym systemie będzie nowy interfejs Metro, przygotowany specjalnie z myślą o urządzeniach z ekranem dotykowym, ale nie tylko. Interfejs ten będzie posiadał własną, dedykowaną platformę aplikacyjną — w tym także sklep z aplikacjami. To właśnie pomysł i przygotowanie projektu takiej aplikacji, w stylu Metro, jest celem konkursu. Nagrodą z kolei jest sfinansowanie wytworzenia aplikacji przez profesjonalną firmę deweloperską, z którą twórcy będą współpracować oraz pomoc przy wypromowaniu aplikacji w Windows Store, co doprowadzi do realnych, miejmy nadzieję że dobrych zarobków ;-)

Na samym początku odpowiadamy na najczęściej pojawiające się pytanie: udział w konkursie może wziąć każdy, nie tylko uczestnik HotZlotu. Najpierw jednak należy mieć pomysł :-) Potem pozostaje tylko przygotować wymagane materiały, które ten pomysł zilustrują. Wymagane jest dostarczenie krótkiego opisu i założeń aplikacji, macierzy morfologicznej i makiety informacji (mogą to być nawet zeskanowane kartki z rozrysowanymi ekranami — format jest dowolny). Opcjonalnie do materiałów można dołączyć także przykłady projektów graficznych, wystarczy nawet kilka przykładowych okien. Wszystkie dokumenty można przygotować w języku polskim lub angielskim. Przykład takiego zestawu wraz z innymi szczegółami o konkursie znajdziecie w prezentacji na temat konkursu.

W konkursie oceniane będą naturalnie pomysł i innowacyjność aplikacji, ale również dokładność i jakość dostarczonych dokumentów. Istotna będzie także zgodność projektu ze stylem Metro oraz, rzecz jasna, to czy aplikacja będzie wykonalna :-) Na zgłoszenia konkursowe czekamy do 15 sierpnia 2012 pod specjalnym adresem metro@dobreprogramy.pl. Materiały przesłane już wcześniej do Patryka naturalnie również zostaną uwzględnione w konkursie.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)