Przeglądarka Ghostery trafia na Androida. Czy uda się jej przetrwać gniew Google?

Przeglądarka Ghostery trafia na Androida. Czy uda się jej przetrwać gniew Google?

Przeglądarka Ghostery trafia na Androida. Czy uda się jej przetrwać gniew Google?
Redakcja
04.12.2014 09:38

Pomimo ciągłych blokad i rzucania gromami przez Google, twórcy oprogramowania nie poddają się i ciągle tworzą aplikacje, które mają za zadanie dbać o naszą prywatność. W sklepie Google Play dla Androida pojawiła się nowa przeglądarka o nazwie Ghostery Privacy Browser. Jeżeli od razu nasunął się Wam na myśl popularny dodatek do przeglądarek internetowych, który pozwala na blokowanie elementów śledzących, to jest to strzał w dziesiątkę.

Ghostery Privacy Browser to mobilna przeglądarka internetowa przygotowana z myślą o platformie Android. Jej głównym celem jest ochrona prywatności i bezpieczeństwa użytkownika – filtruje ona ruch sieciowy, w efekcie czego podczas przeglądania witryn blokowane są elementy śledzące, a także niektóre reklamy próbujące zdobywać informacje o użytkowniku. Dzięki automatycznie aktualizowanej bazie osoba korzystająca z przeglądarki nie musi cyklicznie zaglądać do ustawień przeglądarki. Jeżeli blokady okażą się zbyt restrykcyjne, nie ma z kolei problemu z ich zniesieniem.

Obraz

Przygotowana przez producenta aplikacja posiada wszystkie funkcje, jakimi powinna cechować się nowoczesna przeglądarka: pozwala na przeglądanie stron w kartach, pobieranie plików, dodawanie witryn do listy ulubionych, a także przeglądanie historii wcześniej odwiedzonych stron. Możliwe jest ponadto wymuszanie trybu desktopowego, gdyby wersja mobilna danej witryny nie była dla nas wystarczająca. Podczas działania Ghostery informuje nas o ilości zablokowanych elementów śledzących na stronie, kliknięcie specjalnej ikony z logo producenta pozwala na odblokowanie wybranych z nich, a także dodanie strony do tzw. białej listy – w takim przypadku podczas jej przeglądania elementy śledzące użytkownika nie będą w ogóle blokowane. Przeglądarka bazuje na silniku Chromium, w efekcie czego dobrze radzi sobie z nowoczesnymi technologiami internetowymi i pomimo, że jest w stanie chronić prywatność, nie powoduje utrudnień podczas serfowania w Sieci.

Ustawienia przeglądarki dotyczą w głównej mierze modułu dbającego o prywatność użytkowników: może on aktualizować swoją wewnętrzną bazę blokowanych elementów automatycznie, a także domyślnie blokować wszystkie nowości, jakie się na niej znajdą. Za pomocą ustawień użytkownik może także wyczyścić historię, zablokować używanie ciasteczek, jak również wybrać domyślną wyszukiwarkę (po instalacji jest to ceniąca prywatność Duck Duck Go). Aplikacja jest dostępna w angielskiej wersji językowej. Nie wymaga żadnych opłat, jest udostępniana za darmo.

Najnowsza przeglądarka przygotowana przez twórców dodatku Ghostery jest zgodna z Androidem 4.0.3 i nowszymi jego wersjami. Znajdziecie ją już w bazie aplikacji naszego serwisu. Trudno powiedzieć, czy program nie podzieli losu np. Adguarda, o którego wyrzuceniu ze sklepu Play informowaliśmy wczoraj. Wśród elementów blokowanych czasami znajdują się także reklamy, a to może nie spodobać się firmie Google, dla której liczą się przede wszystkim zyski i informacje o użytkownikach.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)