Przerwa techniczna w InPost. W weekend nie nadasz przesyłki w Paczkomacie

Przerwa techniczna w InPost. W weekend nie nadasz przesyłki w Paczkomacie

InPost planuje przerwę serwisową, fot. Getty Images
InPost planuje przerwę serwisową, fot. Getty Images
Oskar Ziomek
19.02.2021 15:14, aktualizacja: 06.03.2024 22:00

Osoby, które planowały przez weekend skorzystać z usług firmy InPost, muszą wziąć pod uwagę planowaną przerwę techniczną. W efekcie przez dobę nie będzie można między innymi umieszczać wysyłanych przesyłek w Paczkomatach czy generować kodów zwrotu dla przesyłek z Allegro. Dla części osób może to być dotkliwe utrudnienie.

O szczegółach poinformował InPost podając, że prace techniczne zaczną się 20 lutego o godz. 18:00 i potrwają do 21 lutego również do 18:00. W tym czasie klienci muszą być przygotowani na szereg utrudnień, w tym brak możliwości:umieszczania paczek w Paczkomatach,tworzenia, opłacania i generowania etykiet przez Szybkie Nadania,przekierowania przesyłek kurierskich,skorzystania z infolinii inPost,generowania kodów zwrotów dla przesyłek Allegro. [wppl=2028889]Wszystkich niuansów jest jednak więcej, a zostały szczegółowo opisane przez InPost na tej stronie. Co najważniejsze, prace serwisowe nie mają wpływu na możliwość odbierania tych paczek z Paczkomatów, które zostały umieszczone w maszynach przed rozpoczęciem prac serwisowych. W tym czasie do Paczkomatów nie zostaną jednak dostarczone żadne nowe przesyłki.

Osoby, które planowały w tym okresie nadać paczkę w Paczkomacie nie muszą się obawiać kończącego się terminu ważności etykiety. InPost podaje, że terminy ważności zostaną wydłużone o czas trwania przerwy serwisowej, by zrekompensować utrudnienia. W ten sam sposób zostanie także wydłużony czas na odbiór paczek z Paczkomatów i ważność kodów odbioru.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)