Przerwa techniczna w Santander Bank Polska. W ten weekend szykują się utrudnienia

Przerwa techniczna w Santander Bank Polska. W ten weekend szykują się utrudnienia

Santander zapowiada przerwę techniczną /fot. dobreprogramy
Santander zapowiada przerwę techniczną /fot. dobreprogramy
Arkadiusz Stando
18.02.2021 12:14, aktualizacja: 19.02.2021 16:58

Santander poinformował o zbliżającej się przerwie technicznej. Bank wprowadza kilka nowości, w tym nowa zakładka "Rachunek maklerski" w menu głównym i dodatkowe funkcje w Historii.

Od czasu do czasu banki zapowiadają przerwy techniczne, aby wprowadzić nowe rozwiązania. Od początku tego roku dzieje się to szczególnie często, ze względu na Dyrektywę PSD2. Od 31 grudnia 2020 roku operatorzy płatności internetowych mają obowiązek stosowania silnego uwierzytelniania klientów (strong customer authentication, SCA). Jednak tym razem Santander wprowadza zmiany, których celem jest zwiększenie komfortu użytkowania bankowości internetowej.

Utrudnienia pojawią się w piątek wieczorem i zakończą w sobotę rano. Niedostępne będą poniższe usługi Santandera:

  • Logowanie do bankowości internetowej i aplikacji mobilnej od 23:00 do 7:30
  • Korzystanie z przelewów natychmiastowych, Kantoru Santander i Przelewy24 od 22:00 do 7:30
  • Korzystanie z systemu płatności BLIK w godzinach od 22:00 do 7:30

Bank zapowiada natomiast, że nie będzie problemów z płatnościami kartą. Przez cały weekend będzie to możliwe. Działanie bankomatów (wpłacanie i wypłacanie pieniędzy) również ma odbywać się bezproblemowo. A co nowego wprowadza Santander?

Zmiany w bankowości internetowej Santander Bank Polska

Pierwszą z zapowiadanych funkcji są dodatkowe szczegóły w sekcji "Historia". Wkrótce wśród informacji będzie można znaleźć np. powód odrzucenia transakcji. Santander zapowiada też dodanie nowych przycisków, przekierowujących do potrzebnych opcji powiązanych z historią. Bank wprowadza także nową zakładkę "Rachunek maklerski" w głównym menu.

Zobaczymy ją już za kilka dni po zalogowaniu do bankowości internetowej. Skorzystają z niej szczególnie osoby inwestujące w Santander Biuro Maklerskie. W tym miejscu będzie można przejść do sekcji "Inwestor online" bez potrzeby dodatkowego logowania. Dla własnego bezpieczeństwa można ustawić dodatkowe uwierzytelnienie przy pomocy kodu SMS. W tym samym miejscu będzie można także utworzyć rachunek maklerski.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)