Przetestuj SoftMaker Office 2016: czy może zastąpić Microsoft Office?

Przetestuj SoftMaker Office 2016: czy może zastąpić Microsoft Office?

Przetestuj SoftMaker Office 2016: czy może zastąpić Microsoft Office?
23.11.2015 15:19, aktualizacja: 01.12.2015 13:25

Firma SoftMaker Software GmbH ogłosiła rozpoczęcie testów betalinuksowej wersji jej flagowego pakietu biurowego SoftMaker Office2016. To własnościowe oprogramowanie reklamowane jest jakonajbardziej zaawansowany odpowiednik pakietu Microsoft Office, wpełni z nim kompatybilny, szybko działający i co najważniejsze, wprzystępnej cenie. Co szczególnie ciekawe, o ile inne alternatywnepakiety koncentrują się na zaoferowaniu odpowiedników Worda,Excela i PowerPointa, tu niemiecki producent zamierza zaoferować teżodpowiednik dla klienta poczty Outlook.

Do testowania nowej wersji swojego pakietu producent zaprosiłwszystkich użytkowników desktopowego Linuksa, bez względu naużywaną przez nich dystrybucję. Oferowane są 32- i 64-bitowepaczki DEB i RPM, a dla doświadczonych użytkowników takżeinstalator konsolowy. Po zainstalowaniu dostaniemy edytor tekstuTextMaker, arkusz kalkulacyjny PlanMaker oraz program do tworzeniaprezentacji Presentations. A co z klientem poczty? Tu zdecydowano sięna wykorzystanie popularnego Thunderbirda.Stworzono dla niego autorskie rozszerzenia i łatki, ulepszająceinterfejs i w pełni integrujące tego klienta poczty z niemieckimpakietem biurowym.

Po zainstalowaniu programu powinniśmy spodziewać się przedewszystkim szybkości – i faktycznie, SoftMaker Office 2016 nietylko uruchamia się kilkukrotnie szybciej od LibreOffice 5.0, aleteż zapewnia znacznie bardziej responsywny interfejs użytkownika,rysowany z wykorzystaniem OpenGL i w wielu wątkach, wykorzystującmożliwości wielordzeniowych procesorów. Dodano też możliwośćpodglądu zmian formatowania na żywo, zarządzanie wersjonowaniemdokumentów, edycji grafiki bezpośrednio w dokumencie oraz eksportuplików PDF (ze wsparciem dla tagów, zakładek i śledzenia zmian).

TextMaker 2016: edytor tekstu pakietu SoftMaker
TextMaker 2016: edytor tekstu pakietu SoftMaker

Sam edytor tekstu otrzymał mechanizm eksportu dokumentów doformatu EPUB (co docenią użytkownicy czytników e-booków)wstawiania wykresów 2D i 3D w ponad 80 różnych stylach i nowymoduł drukowania naklejek, podobno zgodny z praktycznie wszystkiminaklejkami na rynku. Zwiększono też kompatybilność z dokumentamiODT używanymi przez LibreOffice.

Arkusz kalkulacyjny ma radzić sobie teraz z ogromnymidokumentami, mającymi milion wierszy i 16384 kolumn. Dodanokilkadziesiąt nowych funkcji matematycznych, oraz co chybanajistotniejsze dla użytkowników Excela, w pełni z nim zgodnymechanizm tabel przestawnych i formatowania warunkowego. Z koleinarzędzie do prezentacji wprowadza możliwość prezycyjnegoustawiania obiektów względem siebie, napisany na nowo moduł tabeli możliwość edycji w trybie pełnoekranowym.

Wydanie finalne SoftMakera 2016 planowane jest na grudzień.Wersja standardowa wprzedsprzedaży kosztuje niecałe 60 euro (z VAT) – licencjaupoważnia nas do używania programu na trzech komputerachjednocześnie w obrębie jednej firmy czy gospodarstwa domowego.Wersja profesjonalna kosztuje niecałe 80 euro, przynosi dodatkowocztery profesjonalne słowniki Berlitza – angielsko-niemiecki,angielsko-francuski, angielsko-włoski i angielsko-hiszpański. Za 35 euro aktualizację mogą kupić posiadacze licencji na poprzednie wersje SoftMaker Office lub Ashampoo Office.

Wersję beta pobrać można ze stronyproducenta, konieczne jest podanie swojego adresu e-mail (na niego dostaniemy klucz aktywacyjny). Działać ona będzie do końca grudnia.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)