Przetestuj SoftMaker Office 2016: czy może zastąpić Microsoft Office?

Przetestuj SoftMaker Office 2016: czy może zastąpić Microsoft Office?

23.11.2015 15:19, aktual.: 01.12.2015 13:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma SoftMaker Software GmbH ogłosiła rozpoczęcie testów betalinuksowej wersji jej flagowego pakietu biurowego SoftMaker Office2016. To własnościowe oprogramowanie reklamowane jest jakonajbardziej zaawansowany odpowiednik pakietu Microsoft Office, wpełni z nim kompatybilny, szybko działający i co najważniejsze, wprzystępnej cenie. Co szczególnie ciekawe, o ile inne alternatywnepakiety koncentrują się na zaoferowaniu odpowiedników Worda,Excela i PowerPointa, tu niemiecki producent zamierza zaoferować teżodpowiednik dla klienta poczty Outlook.

Do testowania nowej wersji swojego pakietu producent zaprosiłwszystkich użytkowników desktopowego Linuksa, bez względu naużywaną przez nich dystrybucję. Oferowane są 32- i 64-bitowepaczki DEB i RPM, a dla doświadczonych użytkowników takżeinstalator konsolowy. Po zainstalowaniu dostaniemy edytor tekstuTextMaker, arkusz kalkulacyjny PlanMaker oraz program do tworzeniaprezentacji Presentations. A co z klientem poczty? Tu zdecydowano sięna wykorzystanie popularnego Thunderbirda.Stworzono dla niego autorskie rozszerzenia i łatki, ulepszająceinterfejs i w pełni integrujące tego klienta poczty z niemieckimpakietem biurowym.

Po zainstalowaniu programu powinniśmy spodziewać się przedewszystkim szybkości – i faktycznie, SoftMaker Office 2016 nietylko uruchamia się kilkukrotnie szybciej od LibreOffice 5.0, aleteż zapewnia znacznie bardziej responsywny interfejs użytkownika,rysowany z wykorzystaniem OpenGL i w wielu wątkach, wykorzystującmożliwości wielordzeniowych procesorów. Dodano też możliwośćpodglądu zmian formatowania na żywo, zarządzanie wersjonowaniemdokumentów, edycji grafiki bezpośrednio w dokumencie oraz eksportuplików PDF (ze wsparciem dla tagów, zakładek i śledzenia zmian).

TextMaker 2016: edytor tekstu pakietu SoftMaker
TextMaker 2016: edytor tekstu pakietu SoftMaker

Sam edytor tekstu otrzymał mechanizm eksportu dokumentów doformatu EPUB (co docenią użytkownicy czytników e-booków)wstawiania wykresów 2D i 3D w ponad 80 różnych stylach i nowymoduł drukowania naklejek, podobno zgodny z praktycznie wszystkiminaklejkami na rynku. Zwiększono też kompatybilność z dokumentamiODT używanymi przez LibreOffice.

Arkusz kalkulacyjny ma radzić sobie teraz z ogromnymidokumentami, mającymi milion wierszy i 16384 kolumn. Dodanokilkadziesiąt nowych funkcji matematycznych, oraz co chybanajistotniejsze dla użytkowników Excela, w pełni z nim zgodnymechanizm tabel przestawnych i formatowania warunkowego. Z koleinarzędzie do prezentacji wprowadza możliwość prezycyjnegoustawiania obiektów względem siebie, napisany na nowo moduł tabeli możliwość edycji w trybie pełnoekranowym.

Wydanie finalne SoftMakera 2016 planowane jest na grudzień.Wersja standardowa wprzedsprzedaży kosztuje niecałe 60 euro (z VAT) – licencjaupoważnia nas do używania programu na trzech komputerachjednocześnie w obrębie jednej firmy czy gospodarstwa domowego.Wersja profesjonalna kosztuje niecałe 80 euro, przynosi dodatkowocztery profesjonalne słowniki Berlitza – angielsko-niemiecki,angielsko-francuski, angielsko-włoski i angielsko-hiszpański. Za 35 euro aktualizację mogą kupić posiadacze licencji na poprzednie wersje SoftMaker Office lub Ashampoo Office.

Wersję beta pobrać można ze stronyproducenta, konieczne jest podanie swojego adresu e-mail (na niego dostaniemy klucz aktywacyjny). Działać ona będzie do końca grudnia.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (28)
Zobacz także