Puffin Browser: szybka przeglądarka internetowa trafia na Windowsa

Puffin Browser: szybka przeglądarka internetowa trafia na Windowsa
Oskar Ziomek

21.12.2017 17:01, aktual.: 21.12.2017 21:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Użytkownicy Windowsa mogą korzystać z kolejnej, interesującej przeglądarki internetowej. Mowa o Puffin Browser, przeglądarce, która od dłuższego czasu dostępna jest w wersjach mobilnych dla Androida i iOS-a, ale dopiero teraz trafia na desktopy, na początek jedynie w wersji testowej beta. Jej główną cechą ma być duża szybkość działania, dzięki kompresji stron przed wyświetleniem.

Dowód na to, że jest bardzo dobrze otrzymujemy już na stronie producenta. Pojawia się tam porównanie do Microsoft Edge’a, z którego wynika, że Puffin, działający z wykorzystaniem silnika Blink, może być nawet kilkukrotnie szybszy w ładowaniu stron. To wszystko za sprawą przeniesienia części obliczeń do chmury, z której program korzysta podczas pracy.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Obok szybkości, priorytetem jest także prywatność i bezpieczeństwo. Przeglądarka ma wbudowany tryb incognito, ale i poza nim, typowy tryb przeglądania Sieci również ma nie zostawiać za sobą śladów aktywności. Z kolei połączenie między Puffinem a serwerem jest szyfrowane, co ma zagwarantować bezpieczeństwo na przykład podczas korzystania z publicznych sieci WiFi.

Podczas codziennej pracy Puffin rzeczywiście pracuje najczęściej dużo sprawniej niż Edge, ale to nie powinno szczególnie dziwić, z uwagi na mechanizmy kompresji, jakie tu zastosowano. Warty uwagi jest natomiast fakt, że oprócz Edge'a, w subiektywnym odczuciu przeglądarka bywa także szybsza od wielu innych, w tym Chrome'a czy Firefoksa.

puffin vs builtinbrowser

Mając na uwadze, że na tę chwilę mamy do czynienia jedynie z wersją rozwojową, odnotować należy, że w przeglądarce nie znajdziemy zbyt wielu ustawień. Dostępne jest dodawanie zakładek, możliwość wyłączenia zapamiętywania haseł i blokowania wyskakujących okienek oraz opcja zmiany wyszukiwarki. Po uruchomieniu Puffin może przywrócić ostatnią sesję, co pozwoli na kontynuowanie porzuconej wcześniej pracy (jest to domyślne ustawienie) lub otworzyć widok nowej karty.

Przeglądarka Puffin Browser jest już dostępna do pobrania z naszej bazy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (39)