Pushbullet to już nie tylko przesyłanie plików, ale i komunikator

Pushbullet to już nie tylko przesyłanie plików, ale i komunikator

Pushbullet to już nie tylko przesyłanie plików, ale i komunikator
Redakcja
01.07.2015 12:47

Twórcy popularnej usługi Pushbullet postanowili udostępnić swoim użytkownikom kolejną interesującą funkcję. Teraz ich aplikacja służy już nie tylko do wysyłania wiadomości i plików do własnych urządzeń, nowa wersja to w zasadzie komunikator, z którego możemy korzystać na urządzeniach mobilnych, a także w przeglądarkach.

Skoro program i tak pozwalała na wysyłanie w zasadzie dowolnych danych między różnymi urządzeniami, dlaczego by go nie wykorzystać do komunikacji? Rynek komunikatorów mobilnych jest pełen różnego rodzaju rozwiązań, niemniej Pushbullet ma na tyle dużą popularność, że może przejąć część użytkowników konkurencji. Nowa wersja posiada przeprojektowany, płaski interfejs, który nawiązuje do założeń projektowych Material Design. Całość podzielono natomiast na trzy odrębne zakładki: przyjaciele; obserwowani, gdzie umieszczone są kanały powiadomień, do których się zapisaliśmy, a także zakładkę z danymi, które sami przesyłaliśmy.

Obraz

Najważniejsze zmiany zaszły w pierwszej z nich – teraz możemy prowadzić z innymi użytkowcami czaty, wysyłać do nich wiadomości tekstowe, pliki, a także linki do aktualnie przeglądanych stron. To bardzo wygodna opcja, pozwalająca na szybkie przesyłanie istotnych danych, choć nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać program jako zwykły komunikator. Co ważne, czaty możemy prowadzić z wykorzystaniem niemalże dowolnego urządzenia. Pushbullet jest dostępny na Androidzie, iOS, a także w formie rozszerzeń dla przeglądarek Chrome, Firefox, Opera i Safari. Producent oferuje ponadto aplikację dla OS X i Windowsa, choć ta ostatnia znajduje się w fazie beta i podczas naszych testów nie zachowywała się stabilnie. Zbyt mało? Dostęp do wszystkich funkcji zapewnia również wersja webowa, aby więc korzystać z tej usługi, nie musimy nic instalować.

Głównym zadaniem Pushbullet jest przesyłanie danych i powiadomień między wieloma urządzeniami. Dzięki wsparciu wielu platform możemy za pomocą kilku kliknięć przesyłać pliki między PC, Androidem i iOS, a także wyświetlać na komputerze powiadomienia z urządzeń mobilnych. Za sprawą usługi możemy również wysyłać SMS-y bez sięgania po telefon i śledzić popularne kanały aktualizacyjne jak np. codzienne promocje cenowe w Amazon App Store czy repozytoria plików APK pojawiających się w sieci przed oficjalnym wydaniem.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)