Qualcomm Snapdragon 410 dla tanich smartfonów z obsługą nawet trzech kart SIM

Marcin Wilk

10.12.2013 15:22, aktual.: 11.12.2013 08:15

Qualcomm zaprezentował swój najnowszy 64-bitowy układ Snapdragon 410, który w przyszłym roku ma szansę zrewolucjonizować rynek niedrogich smartfonów. Producent zakłada, że trafi on do urządzeń w cenie do 150 dolarów.

Snapdragon 410 podobnie jak obecny topowy Snapdragon 800, został wyprodukowany w 28-nanometrowym procesie technologicznym. Ma wspierać łączność 4G LTE, WiFi, Bluetooth i trzy systemy nawigacji satelitarnej GPS, rosyjski GLONAS i chiński BeiDou. Za sprawą procesora graficznego Adreno 306 ma sobie radzić z materiałami wideo o rozdzielczości Full HD i z obsługą 13-megapikselowych aparatów.

Obraz

Z informacji przekazanych przez producenta wynika także, iż najnowszy układ bez problemów poradzi sobie z obsługą dwóch, a nawet trzech kart SIM. Niewątpliwie wykorzystają to rynki wschodnie, chiński i hinduski, na których smartfony dualSIM są najbardziej popularne. Kto wie, może i rynek europejski nieco szerzej otworzy się na takie konfiguracje.

Prezentacje nowych układów wieszczą zmiany w systemach operacyjnych, przynajmniej tych, które są wspierane. W tym przypadku mowa o Androidzie, Windows Phonie i Firefox OS. Trzeba się nastawić, że przyszły rok, a przynajmniej jego druga połowa, przyniesie sporo nowości, zarówno programowych jak i sprzętowych.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)