Radio FM wraca do Samsungów, by ratować życie. Niestety, nie wszędzie

Radio FM wraca do Samsungów, by ratować życie. Niestety, nie wszędzie

Radio FM wraca do Samsungów, by ratować życie. Niestety, nie wszędzie
Oskar Ziomek
15.01.2018 23:11

Już wkrótce smartfony Samsunga sprzedawane w Stanach Zjednoczonych oraz Kanadzie będą odbierać stacje radiowe FM, a jest to wynik współpracy Samsunga z NextRadio. To rozwiązanie nie tylko nawiązujące do przeszłości – obecnie prawdopodobnie zainteresowanie odbiornikami FM spada, a rośnie tylko serwisami streamingowymi – ale związane także z bezpieczeństwem, bo umożliwi informowanie użytkowników w sytuacjach zagrożenia, np. klęski żywiołowej, bez względu na stan sieci komórkowej.

Co istotne, operacja nie wymaga w zasadzie wielkiego zaangażowania, ponieważ od strony sprzętowej wszystko jest od dawna gotowe. Znakomita większość dzisiejszych (i najpewniej także przyszłych) smartfonów z Androidem posiada wbudowany odbiornik FM, a jedynie nie zawsze musi być on aktywny. Samsung w swoich przyszłych modelach smartfonów zadba natomiast o to, by odbiorniki były odblokowane i dostępne dla użytkowników.

Obraz

Zagraniczne media zwracają przy tej okazji uwagę, że podjęcie takiego kroku może być dobre dla Samsunga wizerunkowo. O podobne posunięcie prosiła już bowiem wcześniej firmę Apple Federalna Komisja Łączności (FCC), jednak w tym przypadku okazało się, że albo urządzenia w rzeczywistości nie mają wbudowanych w siebie odpowiednich odbiorników (iPhone 7 oraz iPhone 8) lub posiadają inne rozwiązania związane z bezpieczeństwem użytkownika (wcześniejsze modele) i Apple nie jest zainteresowane ich rozszerzaniem przez wykorzystanie radia.

Samsung wychodzi więc tej sytuacji naprzeciw, dołączając do grupy innych producentów, którzy podobne kroki już podjęli, a należą do nich między innymi LG, Motorola oraz Alcatel. Obecność odblokowanego odbiornika FM najprawdopodobniej nie wpłynie w żaden sposób na decyzję podczas zakupów i Samsunga S8 czy też iPhone'a X wybierzemy zapewne biorąc pod uwagę inne cechy. Jeśli jednak szansa na otrzymanie komunikatu bezpieczeństwa niezależnie od stanu sieci komórkowej jest dla nas ważna to warto wiedzieć, że w podbramkowej sytuacji z wymienionej wyżej dwójki pozwoli na to Samsung, a nie Apple.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (88)