Battlefield 3 Poradnik Part One - Engineer

Witam ponownie. Część poradnika zawierającą opis dla klas postaci wraz ze strategiami oraz innymi poradami opublikować mam zamiar w trochę większym tempie. Resztę zacznę dodawać później ponieważ niektóre aspekty wymagają też jeszcze końcowej analizy. A tak więc zapraszam do lektury.

Przegląd klasy Engineer

Enginner zwany w polskiej wersji gry Inżynierem a przez polskich graczy również mechanikiem, a także panem złota rączka :). Engineer ma plusy i minusy plusami są: możliwość naprawy pojazdów, psucie pojazdów wroga, posiada na swoim wyposażeniu jako jedyna klasa trzy rodzaje wyrzutni rakiet pierwsze dwie to granatniki ręczne SMAW/RPG,

następny rodzaj to wyrzutnie do walki z lotnictwem Stinger/Igla

(obydwie wyrzutnie strzelają pociskami ziemia-powietrze, a do wystrzelenia pocisku niezbędne jest uprzednie namierzenie celu). Trzeci to FMG-Javelin

dzięki któremu możemy namierzać cele naziemne oraz powietrzne (aby móc strzelać z tej wyrzutni do samolotów, ktoś musi cel namierzyć za pomocą SOFLAM-u, lasera w czołgu lub samolocie/helikopterze). Stinger/Igla (3000 XP) i Javelin (82000 XP) wymagają odblokowania. Minusem Engineera jest to, że walka na duży dystans np. ze snajperem to trochę jak walka z wiatrakiem, również minusem jest przeładowywanie wyrzutni rakiet a także błąd z namierzaniem wyrzutniami na lotnictwo, czasami wystrzelimy jeden pocisk namierzamy cel drugi raz i w połowie nagle namierzanie się przerywa - twórcy muszą to poprawić. Aby walka była skuteczna przy użyciu tej klasy musisz używać wszystkiego co masz dostępne.

Gadżety

Miny przeciwpancerne M15 wymagają odblokowania ( 7000 XP) są niezawodne na spotkania ze wszystkim co jeździ i do nas strzela. Miny rozkładaj z głową czyli po dwie albo i jedną niech się pojazd uszkodzi, zapewne wyskoczy mechanik i będzie naprawiał pojazd wtedy ty dobij go z wyrzutni zabijesz mechanika oraz następnego gościa w pojeździe.

To jest dopiero zabawka i cud techniki, używając tego robocika będziemy bawili się na pewno dobrze, na początku możesz mieć problemy z opanowaniem sterowania robotem ale po dłuższej chwili powinieneś to opanować. Gadżet należy odblokować (25000 XP). EOD BOT bo tak się oryginalnie nazywa ten robot potrafi rozbrajać oraz uzbrajać stacje M-COM czyli zrobić tak zwanego planta.

Ten gadżet jest dla Ciebie dostępny od samego początku gry i stanowi bardzo ważną zabawkę w BF3, podreperujesz nim każdy pojazd sojusznika, a wroga popsujesz. Jeżeli jeździcie czołgiem lub latacie helikopterem/ odrzutowcem warto zaopatrzyć się w niego. Użycie tego narzędzia nie raz decyduje o przetrwaniu twojego zespołu, np. transportując grupkę graczy helikopterem do transportu możesz naprawiać go będąc w powietrzu.

Triki

EOD BOT - Możemy za jego pomocą zabić wroga, potrafi spalić za pomocą spawarki, którą może też naprawiać pojazdy i niszczyć. Dzięki wspomnianej spawarce rozbroimy nim ładunki wybuchowe (miny i C4).

Strzelaj w budynki z wyrzutni rakiet spadający gruz może zabić przeciwnika, np. na mapie Grand Bazaar jest alejka między budynkami strzelaj pod sam dach a efekt będzie zadowalający raz udało mi się zabić na raz 8 graczy :D

Gdy zajdziesz od pleców jakiegoś próbującego się ukryć gracza możesz go zabić za pomocą narzędzia do naprawy.

Bonus

Naprawiaj pojazdy dostaniesz za to punkty XP. Za 7 napraw otrzymasz baretkę wsparcia Technicznego + 200 XP.

Za 50 zebranych baretek otrzymasz Maintenance Medal + 10000 XP.

Graj zawsze Engeenerem na mapach na których toczy się walka z pojazdami będziesz miał co robić na pewno nie będziesz narzekał na brak zajęć. Zarobisz dużo punktów a także możesz przypieczętować swoją grą zwycięstwo dla swojej drużyny.

Strategia

Grając Engeenerem musisz wykorzystywać swoją przewagę używając materiałów wybuchowych aby być o krok przed przeciwnikiem, jeżeli masz zamiar biegać tylko z karabinem maszynowym to tracisz czas no chyba, że lubisz. Oprócz rozkładania ładunków wybuchowych zajmij się również pojazdami. Nie strzelaj do przeciwników z RPG/SMAW gdy dystans między tobą a wrogiem jest znaczący wróg zdąży sobie uciec i może Cię wtedy zabić. Nie mówię, że nie możesz strzelać z rakietnic do wroga ale planuj wtedy gdzie może pojawić się przeciwnik a efekt będzie widoczny.

Strzelaj też w różne przeszkody za którymi może być przeciwnik wtedy jest też wielkie prawdopodobieństwo, że przeciwnik będzie próbował uciec ze swojej kryjówki wtedy ktoś z twojej drużyny go dobije lub może nawet i ty go zabijesz. Niszcz też ściany budynków aby zrobić w nich dziury strzelaj w okna a zrobisz nie miłą niespodziankę przeciwnikowi.
Na początek dostaniesz do wyboru dwa karabiny którymi skutecznie się obronisz są to: M4A1 i AKS-74u.

Wspomagaj zawsze swoją drużynę poprzez naprawę pojazdów, odpuść sobie naprawę pod ostrzałem, zawsze kryj się za pojazdem a najlepiej ruszaj się na boki podczas naprawy unikając ostrzału piechoty. Tym samym uratujesz swoich kolegów z drużyny.

Walka na dystans

Największym kozakiem mechanik to nie jest w walce na duże dystanse na krótkie jest zabójczy jak nikt :D. Jeżeli opanowałeś już trochę grę w BF3 możesz próbować zabijać na większe dystanse stosuj odpowiednie przyrządy celownicze, i inne dodatki takie jak większe magazynki i itp.

Specjalizacje

Najlepsze specjalizacje dla Engeenera to Sprint - pozwoli mu to się szybciej przemieszczać po polu walki.

Ładunki - ta specjalizacja pozwoli Ci przenieść większą ilość min, i pocisków do wyrzutni rakiet.

Wnioski

Wniosków za dużo może nie być ale są, bierz zawsze najlepszy ekwipunek na daną mapę, jeździcie pojazdami weź ze sobą narzędzie do naprawy i Javelina, są pojazdy latające bierz Stingera albo Igłe, jeżeli ktoś z twojej drużyny pomyśli i rozstawi SOFLAM albo będzie namierzał cele w powietrzu z lasera biegaj z Javelinem. Rozstawiaj miny ppanc. Jeżeli gracie w trybie szturmu a nie możecie wysadzić stacji M-COM użyj EOD Bota przeciwnik może się nie spodziewać, że ktoś spróbuje zniszczyć stacje za jego pomocą. Opanuj strzelanie z wyrzutni do ruchomych celów, bądź o krok przed przeciwnikiem a będziesz zadowolony z własnej gry.