Raspberry Pi skrojone na miarę: Element14 będzie robić zmutowane Maliny

Strona głównaRaspberry Pi skrojone na miarę: Element14 będzie robić zmutowane Maliny
29.10.2015 09:20
Raspberry Pi skrojone na miarę: Element14 będzie robić zmutowane Maliny

Dwa tygodnie temu Intel pokazał płytkę deweloperskąArduino/Genuino 101, wykorzystującą moduł Intel Curie i kosztującąraptem 30 dolarów. Od razu pojawiły się opinie, że nowykomputerek może odebrać użytkowników słynnej Malinie,przynajmniej w zastosowaniach związanych ze sterowaniem robotami iinnym sprzętem elektronicznym. Coś w tym może być, gdyż EbenUpton, twórca Raspberry Pi, ogłosił właśnie coś zaskakującego– „Malina” będzie teraz mogła mutować, póki co wwarsztatach firmy Element14.

bEClZqBh

W ramach umowy zawartej z Raspberry Pi Foundation, Element14będzie mógł niemal dowolnie przerabiać Malinki, oferując wersjew rozmaitych kształtach, z różnymi zestawami interfejsów, typamizastosowanej pamięci i wbudowanymi dodatkowymi modułami, takimi np.jak moduł Wi-Fi/Bluetooth. Oficjalnie oferta przeznaczona jestprzede wszystkim dla biznesowych klientów, gdzie Raspberry Pimiałoby znaleźć zastosowanie w takich dziedzinach jaktelekomunikacja, Internet Rzeczy oraz napędzane przez Malinęurządzenia elektroniki konsumenckiej.

350144972789671873

Eben Upton podkreślił, że transformacja Raspberry Pi wplatformę przemysłową nie zaszkodzi edukacyjnej misji jegoFundacji, a wręcz przeciwnie, gdyż umowa z Element14 przyniesietrochę pieniędzy, które wykorzystane zostaną na realizację celówstatutowych. Co więcej, pojawienie się takich skrojonych pododbiorcę komputerków pomoże w rywalizowaniu z konkurencyjnymiplatformami, tak by Raspberry Pi, dziś chętnie wykorzystywane jakoplatforma mediów, stało się równie chętnie wykorzystywane wcentrach sterowania bystrymi domami.

bEClZqBj

Jak na razie Element14 twierdzi, że poziom zamówieńspersonalizowanych Malin powinien osiągnąć od 3 do 5 tysięcysztuk miesięcznie. Ich produkcją zajmie się zespół 200inżynierów, gotowych zmontować takie Pi, jakie sobie użytkownikwymarzy.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bEClZqCf