Razer stworzył bezprzewodową mysz dla graczy, która nie wymaga baterii

Razer stworzył bezprzewodową mysz dla graczy, która nie wymaga baterii
11.01.2018 13:05
Razer stworzył bezprzewodową mysz dla graczy, która nie wymaga baterii

Na targach CES Razer wychodzi naprzeciw potrzebom graczy, którzy szukają bezprzewodowej myszki, ale jednocześnie zależy im na jej jak najmniejszej wadze. Stworzono więc produkt, który te oczekiwania spełnia. Mowa o myszy Mamba HyperFlux, która nie ma w sobie akumulatora, a zasilana jest indukcyjnie na bieżąco, dzięki podkładce Firefly HyperFlux.

Mysz wyposażono w optyczny sensor 5G o rozdzielczości 16000 DPI, podświetlane logo Razera oraz dodatkowe przyciski z boku. Urządzenie waży zaledwie 96 gramów, a to wszystko dzięki pozbawieniu go baterii. Energia przekazywana jest na bieżąco i bezprzewodowo z podkładki. Ta ma w zestawie dwa rodzaje wierzchniego materiału, który można zmieniać i także wyposażona jest w podświetlenie, w tym przypadku kolorowe i zgodne z Razer Chroma.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Takie rozwiązanie eliminuje dotychczasowy dylemat graczy wybierających pomiędzy wygodą braku przewodu, a koniecznością dbania do stan akumulatorów w myszce. Nie należy się też obawiać, że taki sposób zasilania będzie powodował problemy, kiedy mysz zostanie uniesiona z podkładki lub przypadkowo z niej zjedzie na blat biurka. Jak wynika z recenzji uczestników targów CES, zdjęta z podkładki myszka będzie działać jeszcze dobrych kilka sekund, a ponownie położona na macie ładującej – działać nieprzerwanie.

Urządzenia będą sprzedawane jako zestaw i jak nietrudno się domyślić, wadą będzie głównie cena. Komplet wyceniono na niespełna 250 dolarów, co przy obecnym kursie i z pominięciem podatków już daje astronomiczną kwotę niecałych 900 złotych. Zamówienia na stronie Razera można składać już teraz, ale produkt dostępny będzie dopiero w marcu.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (79)