Retromania na całego: 80 euro za replikę THEC64 Mini z 64 klasycznymi grami

Retromania na całego: 80 euro za replikę THEC64 Mini z 64 klasycznymi grami

03.10.2017 17:04

Moda na retrokomputery ma się świetnie, co słusznie zauważanasz bloger sagraelski we wpisie Retrociśnienie.Ta moda nie ogranicza się jednak do pucowania starego sprzętu.Wręcz przeciwnie, na fali nostalgii producenci coraz częściej chcąnam sprzedać nowy sprzęt, który ma po prostu przypomnieć jakbyło. Tak było w wypadku konsolki Nintendo SNES Mini i kieszonsolkiVega+, tak jest teraz z Commodore 64 mini.

Podróż w przeszłość o 35 lat, przypomnienie, co możliwe byłoz 64 KB RAM, kolorową grafiką i syntetyzerem dźwięku – towłaśnie chce nam zapewnić firma Retro Games Ltd, któraskonstruowała replikę kultowego Commodore 64 w skali 1:2. To mała,klasyczna „mydelniczka”, pozwalająca na podłączenie nowegosprzętu – monitora/telewizora przez HDMI oraz dżojstików przezdwa porty USB.

Obraz

W minikomputerku umieszczono wbudowane 64klasyczne tytuły gier, na czele z Uridium, Paradroidem czyImpossible Mission. Gry mają działać z pełnądokładnością,a ich dobry wygląd na współczesnych wyświetlaczach zapewniwbudowany filtr, oferujący opcje symulacji monitora kineskopowegooraz tryb scanline. Dodano też opcję Zapisz grę, co będzierealizowane prawdopodobnie przy pomocy dodatkowej wbudowanej pamięci.

Producent nazywa swoje dzieło repliką, coś tu jednak się niezgadza. Trudno mówić o perfekcyjnym uformowaniu*,skoro okazuje się, że miniaturowa klawiatura jest tylko ozdobą.Wybór gier odbywa się z menu za pomocą dżojstika. Podobno popodłączeniu zewnętrznej klawiatury USB, całość ma działaćjako w pełnifunkcjonalny komputer domowy*,pozwalając na przepisywanie ze starych magazynów komputerowychstarych gier w BASIC-u (sama przyjemność) czy nawet pisanie nowych.

THEC64Mini (bo tak oficjalnie nazywa się ta zabawka) ma być sprzedawany w pierwszej połowie 2018 roku za 80 euro. Czy nie lepiej sprawić sobie Raspberry Pi zzainstalowanym obrazem RetroPie?Może i lepiej, ale na Malinie nie ma przecież takiej fajnej,niedziałającej klawiatury.

Więcej informacji znajdziecie na stronie Retro Games.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)