Retry? na weekend

Retry? na weekend

Retry? na weekend
Rafał Szramowiat
11.04.2014 18:54

W ramach cotygodniowej rozrywki weekendowej proponujemy Retry? - darmową grę, która udowadnia, że czasem największą frajdę z zabawy potrafi zapewnić najprostszy pomysł.

Produkcja stanowi w pewien sposób hołd oddawany klasycznym strzelankom sprzed lat. Skromną oprawą od razu przywodzi na myśl niezapomniane Asteroids czy Tempesta, w których wrażenia wizualne spychane były na drugi plan za sprawą dynamicznej akcji oraz wysokiej grywalności.

350049048167999425

Celem gracza jest uzyskanie możliwie najwyższego wyniku punktowego poprzez likwidowanie zbliżających się do statku oszczędnych graficznie przeciwników. Trudność jest taka, że po pierwsze nie ma opcji swobodnego poruszania się po planszy, gdyż jesteśmy na stałe umiejscowieni w samym centrum ekranu, a po drugie, pojedynczy strzał oddajemy w momencie zakończenia ruchu wokół własnej osi. Trzeba zatem wykazać się nie tylko dużą zręcznością, ale także znacznym wyczuciem.

W późniejszych etapach przyda się również spostrzegawczość, bowiem do podstawowych jednostek nieprzyjaciela sunących ku nam wolniej, szybciej czy przykładowo po orbicie, dochodzą też na moment znikające. W kolejnych rundach pojazdy nieprzyjaciela zaczynają odpowiadać ogniem na co najlepszą naszą reakcją jest ich szybka eliminacja. Warto starać się o możliwie największą liczbę strąceń przy pomocy jednego strzału, a także o jak najwięcej celnych trafień pod rząd, ponieważ takie combosy i „łańcuszki” mocno wpływają na podwyższenie dorobku punktowego.

Rozgrywka została podzielona na fale o narastającym stopniu trudności. Z każdym kolejnym układem statki nieprzyjaciela poruszają się coraz szybciej i jest ich coraz więcej. Na szczęście raz na jakiś czas gracz może uzyskać wspomaganie w formie radaru lub pola siłowego. Zmagania z przeciwnikiem umila skoczna, elektroniczna muzyka, która świetnie współgra z oszczędną, ale za to budującą specyficzny klimat oprawą audiowizualną odpowiednią dla strzelanek z dawnych lat.

Warto jeszcze nadmienić, że Retry? jest dziełem dosyć znanego studia Team17 - ojców między innymi niezwykle popularnej serii Worms ;-).

Grę Retry? można pobrać w dziale: Programy -> Gry -> Strzelanki.

Zapraszamy do zabawy!

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Flickers na weekend
Flickers na weekend
Rafał Szramowiat
Loadout na weekend
Loadout na weekend
Rafał Szramowiat
Firefall na weekend
Firefall na weekend
Rafał Szramowiat
Trove na weekend
Trove na weekend
Rafał Szramowiat
ArcheBlade na weekend
ArcheBlade na weekend
Rafał Szramowiat
Renegade X na weekend
Renegade X na weekend
Rafał Szramowiat
Dota 2 na weekend
Dota 2 na weekend
Rafał Szramowiat
Komentarze (0)