Return to the Sky oraz Unfolding Tale na weekend

Return to the Sky oraz Unfolding Tale na weekend

Rafał Szramowiat
21.06.2013 18:38, aktualizacja: 27.09.2013 09:30

W ramach cotygodniowej rozrywki weekendowej proponujemy Return to the Sky - darmową platformówkę utrzymaną w bardzo popularnym temacie ucieczki oraz grę Unfolding Tale - spokojną i sympatyczną zręcznościówkę utrzymaną w pogodnym, sielskim klimacie.

Fabuła Return to the Sky opowiada o ludzkości, która wyjałowiła planetę z zasobów naturalnych i utopiła ją w smogu. Potrzebując do przeżycia energii ludzie sięgnęli po gwiazdy, które jedna po drugiej ściągali z nieba na własne potrzeby. Ostatecznie na nieboskłonie została jedynie mityczna Polaris, matka wszystkich gwiazd, a ludzie i tak zginęli.

Zło, jakie nagromadziło się jednak na planecie przez lata, przyjęło namacalną formę i strąciło samotną Polaris. Teraz musi ona wiecznie uciekać przed śmiercią, próbując odnaleźć po drodze wszystkie zaginione wcześniej gwiazdy. Tylko ich blask odwleka nieuchronny moment trafienia do paszczy wygłodniałego demona…

Produkcja może pochwalić się piękną, specjalnie stylizowaną na dawne czasy, rozpikselowaną grafiką ;-). Bohaterka w blasku księżyca sunie ponad ulicami upadłej cywilizacji po dachach drapaczy chmur, przeskakując zręcznie z jednego na drugi, wdrapując się po ścianach, a także unosząc na silnych podmuchach wiatru.

Należy bardzo dokładnie podejmować kolejne akcje, aby nie skończyć między zębami mrocznego czerepu. Zabawie towarzyszy dynamiczna ścieżka dźwiękowa przywodząca na myśl nieco gry z serii Prince of Persia.

Druga pozycja, którą przygotowaliśmy na zbliżający się weekend to wspomniana już wcześniej Unfolding Tale, gdzie przy pomocy myszki kierujemy ruchami złotej rybki przeprowadzając ją przez ciemny labirynt morskich jaskiń jednocześnie wykazując się przy tym sporymi umiejętnościami zręcznościowymi. Przy okazji uwalniamy możliwie jak największą liczbę innych rybek ciągnąc je za sobą ku wolności. W momencie, gdy nasz "ogon" jest już wystarczająco długi opuszczamy morskie głębiny. Wszystko po to, by za chwilę zmienić się w ptaka. Ten, podobnie jak nasza wcześniejsza bohaterka, ma za zadanie odnaleźć w powietrzu jak najwięcej zaginionych piskląt i przywrócić im swobodę lotu.

Unfolding Tale | DigiPen Institute of Technology

Gra kończy się, gdy dolecimy do słońca i zamienimy się w wielkiego, ognistego ptaka stanowiącego według autorów projektu pewnego rodzaju symbol przemian, sukcesu, odwagi oraz szczęśliwego zakończenia.

Unfolding Tale to krótka, ale ciekawa produkcja w dobrej oprawie audiowizualnej. Dzięki swemu klimatowi oraz ukrytemu podtekstowi skłania gracza do przemyśleń, zadumy i nostalgii.

Grę Return to the Sky można pobrać w dziale: Po godzinach -> Gry -> Platformowe, natomiast Unfolding Tale w kategorii Zręcznościowe

Zapraszamy do zabawy!

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)