Ridge Racer Driftopia na weekend

Ridge Racer Driftopia na weekend

Ridge Racer Driftopia na weekend
Rafał Szramowiat
10.01.2014 18:31

W ramach cotygodniowej rozrywki weekendowej proponujemy darmowe wyścigi Ridge Racer Driftopia - są one niczym innym jak wariacją na temat gry Ridge Racer Unbounded z 2012 roku wydanej przez Namco Bandai. Studio Bugbear Entertainment, wcześniej znane z niezłej serii FlatOut, przyjrzało się swojemu dziełu pod kątem możliwości zaoferowania go w wersji Free-2-Play.

Główne zasady zabawy nie zmieniły się ani trochę. Wciąż chodzi o jak najszybsze dojechanie do mety przy równoczesnym odkrywaniu skrótów na trasie, a po drodze jak najdłuższe ślizganie się na zakrętach co z kolei ładuje cenne turbodoładowanie. Z takiego rozpędu można również taranować rywali oraz elementy otoczenia za co otrzymujemy dodatkowe punkty.

Ridge Racer Driftopia - PS3/PC - Free 2 Drift

Naturalnie w tle ma miejsce rywalizacja z kierowcami z całego świata, która odbywa się asynchronicznie - ścigamy się z zapisem czyjegoś wcześniejszego przejazdu w postaci ducha jego samochodu. Stopniowo przyjdzie nam nie tylko odkrywać kolejne auta lecz także ulepszać je, osiągać coraz wyższe poziomy gracza oraz zdobywać karty kolekcjonerskie oferujące najczęściej jakieś jednorazowe udogodnienie podczas wyścigu jak i narzędzia używane do naprawy naszych bolidów. W przypadku kraksy tylko z ich pomocą wrócimy do zabawy. Należy też mieć ich odpowiednią ilość przed przystąpieniem do wyścigu, albowiem skasowane auto, którego nie będziemy w stanie z braku środków naprawić, zwyczajnie pójdzie na złom. Wprowadza to do rozgrywki pewien element strategii, należy odpowiednio rozważyć kiedy warto ryzykować, a kiedy nie.

Ridge Racer Driftopia to bez wątpienia gra przeznaczona dla wielbicieli szybkiej jazdy i zawrotnego tempa rozgrywki. Przedstawiony w niej świat wyścigów jest bardzo bogaty i urozmaicony, a system tuningu oraz awansu stawia przed graczem niemałe wyzwania. Połączenie tych wszystkich elementów z dobrą oprawą graficzną powoduje, że gra potrafi przyciągnąć na dłużej nie tylko fanów gatunku.

Grę Ridge Racer Driftopia można pobrać w dziale: Programy -> Gry -> Wyścigi.

Zapraszamy do zabawy!

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Loadout na weekend
Loadout na weekend
Rafał Szramowiat
Retry? na weekend
Retry? na weekend
Rafał Szramowiat
Flickers na weekend
Flickers na weekend
Rafał Szramowiat
Komentarze (9)