ROM Installer dla Androida — łatwiej już się nie da

ROM Installer dla Androida — łatwiej już się nie da

Redakcja
21.10.2013 11:12

Fabryczne oprogramowanie od producenta na telefonie kiedyś było po prostu czymś, czego zwykły użytkownik nie mógł zmienić w łatwy sposób. Z czasem wszystko zaczęło się zmieniać, a chyba najlepszym tego przykładem jest Android. Zabiegi mające na celu wgranie modyfikacji takich jak CyanogenMod, Parandroid, MIUI czy AOKP mają na celu nie tylko zwiększenie możliwości chociażby personalizacji, ale również uniknięcie problemów związanych z szybkością działania i stabilnością, jakie często „dostarczają” nam nakładki producentów. Ważnym aspektem jest również aktualizacja, na którą z oficjalnych źródeł często po prostu nie ma co liczyć, a w tym samym czasie „kucharze z XDA” potrafią dokonać prawdziwych cudów. Pewien problem nadal może stanowić trudność instalacji – poradniki mówiące o tym jak uzyskać dostęp root, lub wgrać nieoficjalne oprogramowanie to czasami droga przez mękę.

350043040297150401

Trudno więc dziwić się temu, że duże projekty planują swoje własne instalatory, które mają ułatwić instalację ich dzieł – takie aplikacje zapowiedziały już grupy zajmujące się wspomnianymi CyangoenMod oraz Parandroid. Na pomoc przychodzą również zupełnie inni deweloperzy. Jednym z nich jest grupa Jrummy Apps, odpowiedzialna za takie projekty jak ROM Toolbox czy instalator Busybox. Ich najnowszy twór, ROM Installer, to zaawansowana aplikacja, pozwalająca na bardzo szybkie i łatwe wgranie i zarządzanie różnego rodzaju modyfikacjami. Aplikacja pozwala nie tylko na używanie zmodyfikowanego oprogramowania (custom ROM-y), ale również zarządzanie modułami takimi jak recovery, informowanie o aktualizacjach, oraz wykonywanie i przywracanie kopii zapasowych systemu i wszystkich danych.

Głównym zadaniem ROM Installera jest udostępnienie możliwości przeglądania repozytoriów modyfikacji. Wśród nich znajdziemy chociażby bardzo popularne CyanogenMod, Miui, Parandroid czy też Android Open Kang Project. Wszystkie modyfikacje są poszukiwane w oparciu o używane urządzenie, nie ma więc obawy o pobranie i wgranie nieodpowiedniej modyfikacji – wybierane są tylko te kompatybilne z telefonem lub tabletem. Przeglądarka pozwala na wybranie konkretnej wersji, szybkie poszukiwanie wśród wydań stabilnych jak i testowych. Możliwe jest również informowanie o aktualizacjach gdy te się pojawią, oraz ich automatyczne pobieranie. Aplikacja ponadto pozwala na wgranie zmodyfikowanego recovery, gdzie do dyspozycji oddaje popularne Team Win Recovery Project (TWRP), oraz ClockWorkMod (CWM), zarówno w wersji przyciskowej jak i dotykowej.

350043040297347009

ROM Installer pozwala także na szybkie wykonywanie kopii zapasowej aktualnego systemu, aplikacji i ustawień, oraz ich przywracanie w wypadku gdy nowa modyfikacja nie przypadnie użytkownikowi do gustu. W wypadku wszystkich operacji całość jest wykonywana automatycznie, bez konieczności ingerencji ze strony użytkownika. Aplikacja ze względu na sposób działania wymaga dostępu do konta typu root, wspiera Androida w wersji 1.6 lub wyższej, więc kompatybilność nie powinna stanowić żadnego problemu. Jest ona darmowa, autor zaznacza jednak, że niebawem pojawi się płatna wersja premium wyposażona w dodatkowe możliwości. Aplikację znajdziecie w bazie naszego serwisu, zapraszamy do jej wypróbowania. Oczywiście przypominamy, że wszelkie zmiany w oprogramowaniu swoich urządzeń wykonujecie na własną odpowiedzialność.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)