Rosja jednak nie zablokuje Gmaila, Hotmaila i Skype

11.04.2011 11:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mimo sugestii służb bezpieczeństwa, władze na Kremlu nie zdecydują się na zablokowanie Gmaila, Skype czy Hotmaila. Rosyjscy internauci mogą spać spokojnie.

W piątek świat obiegła wiadomość, że Rosja może zablokować jedne z najpopularniejszych usług komunikacyjnych w Sieci. Jeden z szefów Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB) zaproponował, aby odciąć Gmaila, Hotmaila i Skype. Powodem takiego działania mieliby być zagraniczni ekstremiści, którzy za pomocą wymienionych usług i serwisów mogą zagrozić bezpieczeństwu naszego wschodniego sąsiada. Pomysł, mimo oczywistych kontrowersji, początkowo został zaaprobowany przez ministerstwo komunikacji, które zapowiedziało rychłe wydanie instrukcji dotyczących blokady. Na szczęście władze zmieniły zdanie.

Jak donosi agencja AFP, nie będzie blokady usług takich jak Skype, Gmail czy Hotmail w Rosji. Według oświadczenia Kremla, propozycja skierowana przez FSB została odrzucona przez rząd. Decyzja zablokowania popularnych usług w Internecie mogłaby zaszkodzić relacjom z zachodnim biznesem. Zostałaby też źle odebrana przez władze innych krajów. Tuż po ogłoszeniu propozycji FSB pojawiły się komentarze, że blokada może być wykorzystana do cenzury Sieci przed zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi w grudniu. Cały czas natomiast czekamy na rosyjską wersję Linuksa, która została zapowiedziana rok temu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)