Rozstrzygamy konkurs, ale zabawa trwa dalej z nowymi odznakami i plusami w komentarzach

Rozstrzygamy konkurs, ale zabawa trwa dalej z nowymi odznakami i plusami w komentarzach
15.12.2014 21:30
Rozstrzygamy konkurs, ale zabawa trwa dalej z nowymi odznakami i plusami w komentarzach
Redakcja
Redakcja

Minął tydzień od 12 urodzin dobrychprogramów, czas więc na rozstrzygnięcie naszego urodzinowego konkursu! To jednak jeszcze nie koniec atrakcji. Tak jak zapowiadaliśmy, zabawa w zdobywanie odznak nie tylko zostaje z nami na stałe, ale systematycznie rozwija się. W związku z tym wprowadzamy dzisiaj kilka nowych odznak oraz system punktowania komentarzy, który będzie jednym z ważniejszych elementów naszej zabawy.

Jeśli ktoś nie śledził uważnie zmian w naszym portalu, to przypominamy, że 7 grudnia wprowadziliśmy zupełnie nową grę portalową, która polega na zdobywaniu odznak przez zalogowanych użytkowników. Odznaki te przyznajemy po spełnieniu szeregu rozmaitych warunków: wykonaniu określonych działań lub przekroczeniu konkretnych poziomów aktywności. Premiujemy tak różne działania w portalu oraz na forum, że każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Aby zdobyć niektóre odznaki, wystarczy po prostu być aktywnym, ale zdobycie części z nich wymaga też sprytu, a może i odrobiny szczęścia.

Pierwszy tydzień pokazał, że do pomysłu podeszliście bardzo entuzjastycznie, co nas cieszy, a jednocześnie zobowiązuje do systematycznego rozwijania gry. Pierwsze nowości uruchamiamy więc już dzisiaj, a wśród nich kilka nowych odznak: DPholik (50 tysięcy minut spędzonych w portalu w ciągu roku), Pomagacz (100 postów na forum oznaczonych jako pomocne), Nocny marek (komentarz, recenzja lub wpis na blogu pomiędzy 2 a 6 w nocy) oraz Polityk. Ta ostatnia odznaka wymaga nieco dłuższego wyjaśnienia, bo wiąże się z nią kolejna nowość – punktowanie komentarzy.

Coraz więcej Waszych wypowiedzi pojawia się na łamach naszego portalu i to nas bardzo cieszy. Komentarze są jednak różne, część to rozmaite opinie, niektóre służą pomocą innym uczestnikom dyskusji, a jeszcze inne zawierają po prostu wartość merytoryczną znacznie większą od przeciętnej. Aby takie cenne komentarze nie pozostawały bez echa, wprowadzamy możliwość przyznawania plusów. Każdy zarejestrowany użytkownik portalu może przyznać plus przy komentarzu, który uważa za ciekawy, pomocny lub z innych względów wartościowy. Suma takich plusów będzie wyświetlana obok każdej wypowiedzi. Wspomnianym „Politykiem” zostanie ten, kto będzie się mógł pochwalić 50 komentarzami, na które zagłosowało przynajmniej 20 osób.

Długo zastanawialiśmy się, jak premiować ciekawe komentarze i oddać Wam narzędzia umożliwiające głosowanie, a jednocześnie uniknąć znanego z innych miejsc w Internecie efektu „minusowania” komentarzy, które nie są pisane zgodnie z „jedyną słuszną myślą”. Doszliśmy do wniosku, że zrezygnujemy z minusów i postawimy wyłącznie na wyróżnienia pozytywne. Mamy nadzieję, że taka pozytywna formuła się sprawdzi, a przynajmniej znacznie ograniczy nadużycia, bo przecież chodzi tu głównie o dobrą zabawę i zdrową rywalizację... Będziemy oczywiście czuwać nad wykorzystaniem tej nowej funkcji, słuchamy także Waszych głosów w tej kwestii.

Rozstrzygnięcie konkursu

Wracamy do konkursu. Przypominamy, że losowanie odbyło się spośród wszystkich, którzy do 14 grudnia do końca dnia zebrali przynajmniej jedną odznakę (oprócz Nowicjusza za pierwsze logowanie) i w ubiegłym tygodniu odwiedzili nasz portal przynajmniej raz. Nie przedłużając, oto lista 20 szczęśliwców, którzy zdobyli kurtkę portalu dobreprogramy:

blazejsz, damian879, DarkPeter, jacekcrv, jorg35x, Malkolm, michal85, microfon1984, Neo, p2rek, paranoise, Qww1501, RadnoK, RoninPn, Samurai, Snajpiq, Thorondor, transporter22, Vir00z, xaver.

Pozostałe 100 nagród to również portalowe upominki: koszulka lub kubek, do wyboru. Nagrodę otrzymują:

ACIK-Wroclaw, adamowicz.mariusz, ados, Akira, atanratan, aXimo, bachus, bager, bartzz2k, bialyikar, BigBroda, binet-xp, Blazeju, BlueWolfPoland, Bushi_, cargt3, Christael, CoolWeed, dico, e-nighthawk, Eraks, fan-xp, feverek, fobo, gabrychu, Galiem, Ghost of Cain, ghost555, Grumens, heisback, hokisho, Igloczek, JarekMk, jarekz71, jarkus, Jaro070, jerzytom, jmmzon, jorg35, juh, juta, kadet90, kamilos876, karroryfer, kleksiq, kredz1, Krupetto, kukaluka, kylo78, leszek005, LewapSnircz, m2861, Marek1407, maryl11, MasterSG, matelord, matheo0986, MazQuick, merliner, michalpry, midori33, mir.on, misiek440v2, molexor, neo2844, nr47, PeJo, perun86, Piciasso, pietras__, piotr.brzezinski, piotrator, piotrek.p, piterepidemia, puella, rafjak, Rasoir, res, rio95, robertxa, rrpriv, smieszek07, sokeno, sterling, swierszcz33, synaptyk, szpon5, Telefax, The Antix, thunder13, Titanic, tomasz_po, trux, ubik, Ufolec, valdens77, wawik15, wefhy, wiktorm, xander21.

Serdecznie gratulujemy! Ze zwycięzcami będziemy kontaktować się jutro poprzez e-mail na adres podany w Waszych profilach, warto więc zawsze dbać o to, aby był aktualny. Dziękujemy wszystkim za udział w naszej zabawie i zachęcamy do dalszego zdobywania odznak, będziemy je naturalnie nadal sukcesywnie dodawać.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (184)