Rusza Opera TV Store stworzony w polskim biurze

Rusza Opera TV Store stworzony w polskim biurze

09.01.2012 18:19

Telewizor powoli staje się kolejnym urządzeniem podłączonym do Internetu, które gości w prawie każdym domu. A skoro w telewizorze jest karta sieciowa i komputer, muszą być też aplikacje. Skoro będą aplikacje, jak pokazują wypadki ostatnich lat, musi być też platforma dystrybucji. Na tegorocznych targach CES sporo do powiedzenia na ten temat miała… Opera.

W przypadku telewizorów z Androidem sprawa jest prosta — aplikacje trafią do Android Market. W polskim oddziale Opera Software zbudowana została platforma — Opera TV Store — na której znajdą się aplikacje wieloplatformowe, napisane w HTML5. Zgodnie z zapowiedzią, aplikacje są przygotowane dla telewizorów HD Ready i standardowych pilotów, dzięki czemu ich obsługa nie powinna sprawiać problemów. Znajdziemy tam aplikacje wideo (na przykład Vimeo), społecznościowe (Facebook), informacyjne i gry.

Dla deweloperów Opera udostępniła własne narzędzia, które umożliwiają tworzenie wieloplatformowych aplikacji dla telewizorów. Ze strony dla deweloperów można pobrać Opera TV Emulator potrzebny do testowania aplikacji, tam też znajdują się wszystkie niezbędne informacje. Według Opery każdy, kto ma doświadczenie w tworzeniu aplikacji mobilnych, powinien spróbować swoich sił również na telewizorach, zwłaszcza jeśli może łatwo przenieść mobilną aplikację na telewizor z wykorzystaniem narzędzi Opera Dragonfly.

Na razie nie wiadomo na urządzeniach jakich producentów dostępny będzie Opera Store. Potencjalnie może to być każdy telewizor, na którym może działać Opera Devices SDK.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (51)