Ruszają zapisy do testów Skype Translator

Ruszają zapisy do testów Skype Translator
Paweł Piskurewicz

04.11.2014 17:01

O Skype Translator po raz pierwszy pisaliśmy pod koniec maja tego roku. Od tamtego czasu Microsoft niewiele wspominał o swoim nowym projekcie. Aż do wczoraj kiedy to ruszyła możliwość zapisania się do wersji preview.

Skype Translator ma pomóc w łamaniu barier językowych i komunikacji z osobami władającymi innymi, niezrozumiałymi dla nas językami. Podczas rozmowy na żywo tłumaczy wypowiedziane zdania na tekst, a następnie odczytuje je za pomocą syntezatora mowy. Jak to wygląda w praktyce możemy zobaczyć na poniższym filmie, bądź też przekonać się samemu zapisując się do testów.

Skype Translator demo from WPC 2014

Na stronie Skype Translator Preview możemy zgłosić swój udział. Wystarczy podać adres mailowy oraz wypełnić krótką ankietę. Oczywiście nie jest to jednoznaczne z dostępem do testowej wersji Skype Translator. Nie znamy dokładnej daty startu usługi. Wiadomo jak na razie, że w pierwszej kolejności będą mogli z niej skorzystać posiadacze komputerów i tabletów z Windows 8. Microsoft chwali się również wsparciem dla 45 języków, w których mogą być tłumaczone wiadomości na czacie.

Ze Skype Translator wiąże się jak na razie wiele niewiadomych. Sama idea choć ciekawa budzi obawy co do zastosowań i skuteczności. Każdy kto korzystał ze zwykłych translatorów tekstowych wie jak bardzo niedokładne potrafią być takie tłumaczenia. Słowo mówione dodatkowo komplikuje cały proces. Nawet w przygotowanych przez Microsoft prezentacjach nie udało się uniknąć błędów, choć bazowały one na prostych dialogach. Start wersji preview ma pomóc w doskonaleniu tych algorytmów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)