Ruszyły testy webowego Skype’a. Sprawdź, czy masz już do niego dostęp

Strona głównaRuszyły testy webowego Skype’a. Sprawdź, czy masz już do niego dostęp
26.03.2015 16:54
Ruszyły testy webowego Skype’a. Sprawdź, czy masz już do niego dostęp
Redakcja
Redakcja

Wybrani użytkownicy usług Microsoftu otrzymują właśnie zaproszenia do testowania webowego Skype’a. Komunikator w takim wydaniu nie będzie już wymagał instalowania osobnej aplikacji, do korzystania z niego wystarczy przeglądarka internetowa obsługująca nowoczesne standardy. Docelowo Skype ma stać się głównym środkiem komunikacyjnym w usługach Microsoftu.

Nie wiadomo jakimi dokładnie kryteriami kieruje się Microsoft podczas wyboru testerów. My jak na razie nie otrzymaliśmy stosownego zaproszenia, dlatego zachęcamy do dyskusji osoby, które mogą już testować webowego Skype’a w pełnej odsłonie. Wystarczy przejść na stronę web.skype.com, aby dowiedzieć się, czy możemy z niego korzystać. Usługa ta ma coraz dłuższą historię, bo pierwsze testy rozpoczęto niecałe dwa lata temu. Wtedy zastrzegano, że Skype zawita do przeglądarek w ciągu zaledwie kilku miesięcy, ale prace okazały się znacznie trudniejsze. Szanse na zrealizowanie tego pomysłu w tym roku są natomiast znacznie większe, co pokazują pierwsze zrzuty z wersji testowej.

350133174044747713
350133174044813249

Rok temu usługa stała się dostępna dla większego grona zainteresowanych, użytkowników kont Outlook.com, ale jej funkcjonalność nie była na wysokim poziomie. Skype do działania wymagał zainstalowania niewielkiego, ale jednak dedykowanego dodatku do w systemie. Pakiet dostępny w ramach Outlook.com pozwalał na nawiązywanie rozmów głosowych i tekstowych, ale nie stanowił pełnego zamiennika. Dopiero najnowsza wersja posiada pełny interfejs, wyszukiwarkę, a także możliwość zarządzania kontaktami. Jest to w zasadzie przeniesienie do interfejsu webowego aplikacji znanej do tej pory z desktopów. Dopiero, a może nareszcie? Budowa tego typu komunikatora musi zająć nieco czasu, tym bardziej, że ma on działać na wielu różnych urządzeniach, systemach i przeglądarkach.

Docelowo Skype stanie się najważniejszym medium komunikacyjnym promowanym przez Microsoft. Jesienią Microsoft podjął decyzję o tym, że biznesowa edycja komunikatora zastąpi oprogramowanie Lync. W lutym zdecydowano z kolei o zerwaniu integracji z czatami Google i Facebooka, choć powodem tej decyzji nie była niechęć Microsoftu do wspomnianych korporacji, a poczynione przez nie zmiany – przesyłanie wiadomości stanie się niebawem niemożliwe, każda firma zamyka się na swoje rozwiązania. Jeżeli macie już dostęp do webowego Skype’a zapraszamy do podzielenia się wrażeniami z wersji beta.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)