Sąd Apelacyjny podtrzymał karę nałożoną na pobieraczka

Sąd Apelacyjny podtrzymał karę nałożoną na pobieraczka

02.04.2013 13:23, aktualizacja: 02.04.2013 14:05

Sprawa właścicieli serwisu pobieraczek.pl i wezwań przedsądowych wysyłanych jego użytkownikom ciągnie się już od kilku lat, ale nie ma już szans na to, że założyciele nieuczciwego serwisu wyjdą z tego nieobciążeni. Przed Wielkanocą Sąd Apelacyjny potwierdził decyzję Prezes UOKiK z marca 2010 roku i uznał karę za odpowiednią.

Spółka Eller Service, która prowadziła pobieraczka, odwoływała się do sądów kolejnych instancji, które przyznawały rację Prezes UOKiK — 27 lutego 2012 Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, a 27 marca 2013 poparł ją właśnie Sąd Apelacyjny. Utrzymana została także wysokość kary. Sądy uznały, że serwis celowo wprowadzał użytkowników w błąd.

Obraz

Serwis reklamował się hasłem „10 dni pobierania bez opłat!”, ale z ustaleń Urzędu wynikło oczywiście, że usługi pobieraczka nie były jednak bezpłatne i zgoda na przystąpienie do darmowych testów była równoznaczna z zawarciem umowy nawet na rok z serwisem i rozpoczęciem naliczania opłat. Praktyka została uznana za nieuczciwą i wprowadzającą użytkownika w błąd, a spółka Eller Service naruszyła zbiorowe interesy konsumentów. Na prowadzących pobieraczka nałożone zostały kary wysokości w sumie 239 140 zł,

Wyroki niestety nie rozwiązują problemów internautów, którzy skusili się na testowanie pobieraczka przez 10 dni „za darmo” i zawarli umowy z serwisem. UOKiK poleca w tej sprawie kontakt z lokalnymi rzecznikami konsumenta, z bezpłatną infolinią konsumencką (800 007 707) lub porady@dlakonsumentow.pl.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)