Samsung aktualizuje Galaxy Note 3 do Androida 4.4 KitKat

Strona głównaSamsung aktualizuje Galaxy Note 3 do Androida 4.4 KitKat
14.01.2014 12:10
Samsung aktualizuje Galaxy Note 3 do Androida 4.4 KitKat
Redakcja
Redakcja

Temat aktualizacji oprogramowania w wypadku Androida jest dosyć drażliwy i często poruszany przez osoby krytykujące tę platformę. Nie ma w tym nic dziwnego, bo najczęściej można zgodzić się z zarzutami kierowanymi w stronę producentów o to, że wypuszczają tony nowych urządzeń, a nie myślą w żadnym wypadku o ich aktualizacji. Sam Android tymczasem idzie do przodu i co jakiś czas Google oferuje nam jego nową wersję. Ostatnia większa zmiana miała miejsca w październiku przy okazji debiutu wersji 4.4 KitKat. Teraz najnowszym oprogramowaniem mogą cieszyć się posiadacze Samsunga Galaxy Note 3, bo producent właśnie udostępnił dla niego aktualizację rozpoczynając tę procedurę od użytkowników z Polski.

350045954113759169

Warto dla osób niezorientowanych z góry zaznaczyć, że jest to model w wyższej półki, więc ta aktualizacja w zasadzie nie dziwi. O ile firmy dbają o oprogramowanie w swoim sprzęcie, o tyle dotyczy to najczęściej właśnie flagowych modeli. Tania drobnica jest zupełnie ignorowana. Co natomiast pojawiło się nowego w Note 3? Zmiany wyglądają na dosyć kosmetyczne. Przede wszystkim wybór aplikacji do obsługi SMS/MMS jaki zadebiutował w KitKat, a także możliwość zmiany launchera z dedykowanego do tego menu. Zmianie uległo także zarządzanie lokalizacją na wzór zmian wprowadzonych ostatnio przez Google, pojawiło się także zintegrowane z systemem wsparcie dla drukowania bezprzewodowego. Aktualizacji to także zmiany w oprogramowanie do obsługi Galaxy Gear zapewniające kompatybilność z najnowszym systemem od Google.

Póki co zmiany nie dotyczą samych aplikacji przygotowanych przez Samsunga. Być może właśnie dlatego aktualizacja pojawia się stosunkowo szybko jak na „standardy” do jakich przyzwyczaili już nas producenci sprzętu z Androidem. Dlaczego natomiast aktualizacja jako pierwsza trafia właśnie do Polski? Pierwszym powodem może być popularność tej marki w Polsce i po prostu dbałość producenta o klientów. Z drugiej natomiast patrząc jak to często wygląda nie sposób zadać sobie po cichu pytania: a może Polska to swoisty poligon testowy? Miejmy jednak nadzieję, że oprogramowanie będzie stabilne i dobrze posłuży użytkownikom.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)