Samsung chce przenieść swoją europejską centralę do Polski?

Samsung chce przenieść swoją europejską centralę do Polski?

13.10.2015 14:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Samsung ma bardzo mocną pozycję na polskim rynku, a wszystko wskazuje, że teraz będziemiał nie tylko mocną pozycję, ale i szczególne położenie. Jakdonoszą koreańskie źródła, przemysłowy potentat zdecydował sięo przeniesieniu swojej europejskiej centrali z Londynu do Warszawy.Migracja ma się zakończyć w ciągu roku, ale według anonimowychinformatorów, dział mobilny wraz z kilkoma innymi kluczowymidziałami już zaczęły się pakować.

Rynek europejski jest trudny i niewdzięczny dla Samsunga.Koreańska firma informowała, że w 2014 roku sprzedaż spadła o22,7 procenta, do niespełna 43 bilionów wonów (ok. 33 mld euro).Wyzwaniem były przede wszystkim słabnące euro, korzystne dlaeuropejskich rywali Samsunga, oraz konieczność konkurowania z corazśmielej sobie radzącymi na globalnym rynku firmami chińskimi.

Obraz

Zdaniem koreańskich analityków, decyzja o relokacji oznaczazmianę w strategii biznesowej Samsunga. Do tej pory Londyn byłgłówną bazą ekspansji firmy na wymagający rynek EuropyZachodniej, to tam odbywały się kluczowe premiery produktowe.Przeniesienie się do Warszawy oznaczać ma większe skupienie naobiecujących, wschodzących rynkach Europy Wschodniej.

Przeniesienie centrali nie będzie pierwszą inwestycjąKoreańczyków w naszym kraju. Firma ma u nas też centrum badawczeoraz fabryki pralek i lodówek, kupione na przełomie 2009 i 2010roku od firmy Amica Wronki. W maju tego roku odwiedził je wiceprezesSamsung Group. p. Lee Jae-yong.

Póki co koreańska firma nie skomentowała oficjalnie tychrewelacji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (59)