Samsung Galaxy Glass: realna konkurencja dla gogli Google'a?

Samsung Galaxy Glass: realna konkurencja dla gogli Google'a?

Samsung Galaxy Glass: realna konkurencja dla gogli Google'a?
Tomek Kondrat
14.05.2014 16:56

Koncepcja okularów do wspomaganej rzeczywistości znalazła swoją pierwszą realizację w urządzeniu Google Glass, dostępnym już wybranej grupie testerów od ponad roku. Jednak już niebawem każdy entuzjasta filmów z RoboCopem będzie mógł zakupić sobie Google Glass za jedyne 1500 dolarów. Produkt Google trafił bowiem oficjalnie do sprzedaży na terenie USA. Google nie jest jednak monopolistą we wszystkim, czego się dotknie i już niedługo Glass będzie miało konkurencję.

Kalifornijczykom postawił się nie kto inny, jak Samsung, który już wkrótce może wprowadzić na rynek swoje urządzenie. Systemem operacyjnym urządzenia będzie nie Android, a forsowany od niedawna Tizen OS.

Wedle nieoficjalnych informacji, które podaje serwis G4Games, rywal Google Glass ma pojawić się na rynku we wrześniu, czyli w tym samym okresie, w którym oczekiwany jest nowy phablet – Samsung Galaxy Note 4. Wszystko to miałoby się wydarzyć na targach IFA 2014, które odbędą się w dniach 5-10 września w stolicy Republiki Federalnej Niemiec – Berlinie.

350108167688251329

Samsung Galaxy Glass, bo o takiej nazwie mówi się w kuluarach, będzie składał się ze słuchawki Bluetooth oraz małego ekranu, który ma być alternatywą dla okularów od Google. Obecność Tizena, jako systemu operacyjnego nie powinna dziwić, gdyż Samsung mimo współpracy patentowej z Amerykanami stara się jak najbardziej uniezależnić od Androida. Wiąże się to z pewnością ze sporymi stratami, które Samsung ponosi z powodu dość restrykcyjnych wymogów twórców Androida.

Według Business Korea, koreański gigant posiada doświadczenie we wdrażaniu gadżetów z nazwą smart oraz mnóstwo patentów, które pozwolą na bezproblemowe wydanie Galaxy Glass we wrześniu. Warto nadmienić, że wrzesień był datą wydania pierwszego smart-zegarka firmy – Samsunga Galaxy Gear. Pozostaje tylko wierzyć, że konkurencja zmusi zarówno Google, jak i Samsunga do obniżenia cen. 5000 zł za okulary, nawet futurystyczne, to cena zdecydowanie zbyt wysoka.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)