Securifi Almond — router, punkt dostępowy i rozszerzenie zasięgu sieci z ekranem dotykowym

Securifi Almond — router, punkt dostępowy i rozszerzenie zasięgu sieci z ekranem dotykowym

Securifi Almond — router, punkt dostępowy i rozszerzenie zasięgu sieci z ekranem dotykowym
14.11.2013 14:19

Na polskim rynku zadebiutowały dziś bardzo ciekawe routery marki Securifi. Jako pierwszy, do sklepów wchodzi model Almond, obsługujący sieć WLAN 300 Mb/s, LAN 100 Mb/s i Wi-Fi 802.11bgn, a na tle konkurencji wyróżniający się ekranem dotykowym o przekątnej 2,8 cala, który może posłużyć do konfiguracji urządzenia.

Obraz

Almond może działać jako router, punkt dostępowy Wi-Fi lub wzmacniacz sygnału. Przy łączności bezprzewodowej zastosowana została technologia MIMO, która zwiększa zasięg sygnału i pozwala na osiągnięcie prędkości przesyłania danych do 300 Mb/s. Jako router, Almond oferuje różne konfiguracje połączenia z internetem, serwer DHCP, zaporę z opcjami filtrowania użytkowników, DMZ, przekierowywanie portów, ustalanie reguł routingu oraz unikalne filtry rodzinne, ograniczające dostęp do stron internetowych na podstawie słów kluczowych lub wprost podanych adresów. Łączność bezprzewodowa może korzystać z zabezpieczania dostępu z wykorzystaniem szyfrowania AES i TKIP i kluczy WPA i WPA2. Obsługa dodatkowego punktu dostępowego dla gości pozwala na udostępnianie internetu bez dostępu do zasobów sieci lokalnej. Zaawansowanym użytkownikom i administratorom producent oferuje rozbudowaną konfigurację oraz dostęp do logów i konsoli systemu. W trybie wzmacniacza sygnału Wi-Fi, urządzenie bezprzewodowo łączy się z routerem, pozwalając jednocześnie na bezprzewodowy i przewodowy dostęp urządzeniom podłączanym bezpośrednio.

Kolorowy ekran LCD o rozdzielczości 320×240 pozwala na wykonanie wszystkich czynności związanych z konfiguracją, bez konieczności łączenia się z routerem z zewnętrznego urządzenia i korzystania z konfiguratora w przeglądarce. Nawet te najbardziej zaawansowane opcje można zmieniać za pomocą panelu dotykowego. Jest to z pewnością krok w przód w czasach, kiedy zdarza się, że pod ręką nie ma ani jednego komputera, nie wspominając o urządzeniu z gniazdem ethernetowym… dzięki temu Almond sprawdzi się również w podróży, w hotelach czy w sytuacjach, kiedy trzeba szybko skonstruować infrastrukturę tymczasową. Producent zapewnia, że rezystywny ekran jest dostatecznie czuły, aby obsługiwać go palcem, ale na wszelki wypadek ukrył w obudowie rysik. Kiedy router nie jest używany, ekran może służyć za zegarek bądź stację pogodową.

Obraz

Oczywiście obecność ekranu nie jest równoznaczna z brakiem klasycznego konfiguratora webowego. Jednak Rammohan Malasani, dyrektor firmy Securifi, uważa, że panel dotykowy jest dużo szybszy i wygodniejszy. Niewiele osób kupiłoby mikrofalówkę, którą można programować wyłącznie za pośrednictwem komputera i przeglądarki WWW, ale większość z nas po cichu akceptuje podobny obowiązek w odniesieniu do routerów.

Router trafi do sklepów w połowie listopada 2013 r. w cenie detalicznej 369 zł. Produkt objęty jest 24-miesięczną gwarancją. W momencie polskiej premiery urządzenie nie będzie jeszcze posiadało polskiej wersji menu ekranowego. Jest ono w trakcie przygotowywania i powinno ukazać się w kolejnych aktualizacjach oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)