Serwery Sony znów zhakowane - dane użytkowników w Sieci

Serwery Sony znów zhakowane - dane użytkowników w Sieci

Wojciech Cybulski
23.05.2011 23:38

Jak informuje serwis The Register, grecki oddział Sony BMG uległ w ciągu kilku ostatnich dni cyberatakowi - do Sieci trawiły dane prawie 10 tysięcy użytkowników serwisu SonyMusic.gr. To już kolejny w ostatnim czasie atak na infrastrukturę sieciową Sony.

Stratedzy Sony nawet w najczarniejszych snach nie mogli przewidzieć tego, co obecnie dzieje się z ich firmą. Japoński gigant cały czas odczuwa skutki niedawnego trzęsienia ziemi i włamania do PlayStation Network. Tymczasem hakerzy nie odpuszczają i znów atakują - ich ofiarą padł tym razem grecki oddział Sony BMG. Witryna SonyMusic.gr jest aktualnie wyłączona i nie wiadomo, kiedy dostęp do niej zostanie przywrócony. Wśród danych które zostały wykradzione podczas ataku znalazły się między innymi loginy użytkowników, ich prawdziwe nazwiska i adresy e-mail. Według wielu specjalistów atak nie był zbyt wysublimowany i ograniczał się do wykorzystania luki SQL Injection i gotowych narzędzi hakerskich.

Otwartym pozostaje pytanie, czy kradzież danych użytkowników greckiego Sony BMG zakończy czarną serię ataków na serwery Sony. Należy oczekiwać że eksperci od zabezpieczeń zrobią wszystko, by infrastruktura Sony była wkrótce tak bezpieczna, jak to tylko możliwe.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (50)