Sharp Aquos SHL22 z energooszczędnym ekranem IGZO

Sharp Aquos SHL22 z energooszczędnym ekranem IGZO

Marcin Wilk
15.07.2013 12:20

Sharp wprowadza na rynek smartfona Aquos SHL22 z zapowiadanym wcześniej ekranem IGZO. Nowa technologia, która powstała przy współpracy firm Sharp i Qualcomm, ma zapewnić przede wszystkim mniejszy pobór energii, a tym samym dłuższe działanie sprzętu na akumulatorze.

Informacje dotyczące planów Sharpa związanych z technologią IGZO, a także wprowadzeniem jej do masowej produkcji, pojawiły się u nas pod koniec 2012 roku. W redakcyjnym felietonie można było przeczytać, że planowane ekrany, wykorzystujące w produkcji pierwiastki ind, gal, cynk i tlen (stąd nazwa), będą miały większą przezroczystość, niż obecnie produkowane ekrany, a tym samym nie będą potrzebowały aż tak mocnego podświetlenia. Pół roku temu Sharp chwalił się, że ich technologia będzie nawet o 90% oszczędniejsza od obecnych rozwiązań. Dziś producent podaje mniej optymistyczne informacje — twierdzi, że dzięki nowym wyświetlaczom, ich smartfon jest w stanie pracować nawet 3 dni na baterii. Nie wspomina niestety przy jakim obciążeniu i prawdopodobnie przez to zakładany rezultat wcale nie powala na kolana.

Obraz

Trzy dni, jakie deklaruje producent, być może wynikają też z wykorzystania sporego akumulatora. W modelu z pierwszym ekranem IGZO, mimo jego zapowiadanej oszczędności, zdecydowano się na baterię o pojemności aż 3080 mAh. Fakt, pozostałe podzespoły muszą z czegoś się zasilić, ale patrząc na rozwiązania konkurencji z podobnymi ogniwami, wynik 3 dni jest do osiągnięcia i bez IGZO.

Smartfon Sharpa, tak czy inaczej, będzie łakomym kąskiem i na pewno przyciągnie uwagę wielu klientów. Jego mocną stroną będzie obudowa odporna na wodę i kurz. Poza tym zdecydowano się na układ Qualcomm Snapdradon 600, 2 GB pamięci operacyjnej i 16 GB pamięci wbudowanej, którą będzie można rozszerzyć o kolejne 64 GB kartą micro SD. Mają być także dostępne dwa moduły foto-wideo, 13-megapikselowy z przysłoną f/1.9 i 1,3-megapikselowy z przodu do rozmów internetowych. Jedynym rozczarowaniem (dla niektórych) może być ekran 4,9 cala obsługujący rozdzielczość 1280×720 pikseli. Całość upakowano do obudowy o rozmiarach 70×142×9,9 milimetrów, ważącej z podzespołami 155 gramów. Wiadomo również, że smartfon będzie bazował na systemie operacyjnym Google Android w wersji 4.2.2 Jelly Bean.

Sharp swój najnowszy produkt ma wypuścić do sprzedaży pod koniec lipca. Dostępne będą obudowy w kolorze niebieskim, białym i czarnym. O cenie na razie nic nie wiadomo.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)