Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Iobit Driver Booster 4 – bezpieczny automat?

Jakiś czas temu Xyrcon dokonała wpisu na temat programu Iobit Driver Booster. Czytając komentarze niego można odnieść wrażenie, że nie był to ciepło przyjęty wpis. Po pierwsze przez to, że redakcja nie ma w zwyczaju szanować użytkowników i nie oznacza jednoznacznie wpisów sponsorowanych. Po drugie, że sam program, a nawet cała firma, która go robi nie ma najlepszej reputacji. Wiadomo, że łatwiej komuś dokopać niż pochylić się nad problemem i sprawdzić. Ale ja wybrałem tą drugą opcję. Zamierzam sprawdzić jak się prezentuje wspomniany program i postaram się to zrobić trochę mniej powierzchownie, czyli bardziej dogłębniej niż Pani Xyrcon.

Zacznijmy od pobrania programu. W tym celu udałem się na stronę producenta, a tam miły Pan na zdjęciu siedzi i mówi „Ty! Chodź no, zobacz….”. A zatem klikam sobie w zielony przycisk, a nagle… coś tu wygląda znajomo.

Więc wracamy do źródeł i pobieramy program z DB.

No i mamy bohatera, zaraz się okażę czy możemy określać go jako pozytywny czy też negatywny.

Zacznijmy instalację i wytężmy wzrok w poszukiwaniu Adware.

Tu nic nie ma… chociaż trudno, aby było.
Ok, zmieńmy najpierw język… Co? Nie ma polskiego? Trudno. Chociaż pamiętam, że kiedyś programy tego producenta były spolszczone… albo źle pamiętam. Na pewno wybierzemy sobie instalację niestandardową, aby odznaczyć niepotrzebne opcję.

Instalacja trwa, a ja czekam na oferty sponsorskie.

Czekam…
Czekam…
Nie, to nic takiego. Takie coś jest jak najbardziej dopuszczalne. Ominę to okno i czym prędzej przejdę do samego programu.

Program nie czekając na moje opieszałe ruchy sam zaczyna coś skanować. Dobra niech sobie popracuję.
Sprzęt, który wykorzystałem do testu to mój stary i wysłużony laptop Lenovo Y550, z Windowsem 10 na pokładzie. I jak widać ma braki w sterownikach. Ale zanim zaczniemy się bawić w aktualizowanie popatrzmy trochę w inne zakładki.
Pocieszające jest to, że dużo większa część sterowników jest u mnie „na czasie”.
Znalazło się też miejsce na reklamy, ale w takiej formie jest to całkowicie dopuszczalne. Zatem mój wewnętrzny poszukiwacz śmieci musi znów wrócić na tarczy. A skoro już jesteśmy przy powrotach to powróćmy do pierwszej zakładki i spróbujmy coś zaktualizować.
Drobne ostrzeżenie jak najbardziej na miejscu.

I jedziemy z aktualizacją sterowników do modułu Bluetooth.
Zakończyło się… Więc idąc na całość kliknę aby zaktualizowało całą resztę.

I muszę przyznać, że tutaj spodziewałem się planszy: „zaraz koleżko, do tego jest Ci potrzebna wersja płatna programu”, lecz nic takiego nie ma tu miejsca. Ekran sobie pomigał, trochę czasu minęło i wydaje mi się, że jest pozytywnie.

Tak. Hooray… Sterowniki mamy, świeci się na zielono, więc pora na kilka restartów komputera i test stabilności. Trochę górnolotnie to określiłem, ale po godzinie różnych zabaw z moim laptopem muszę stwierdzić, że wszystko działa jak należy. Jednak, by zachować formę testu i rzetelność dokonałem sprawdzenia na sprzęcie klientów. A były to:
Laptop Asus K555L
Laptop Acer E510
Laptop Acer E1 510
Komputer z płytą główną Gigabyte EP45-DS3R
I w tym miejscu muszę się szczerze przyznać, że kompletnie nie spodziewałem się takiego wyniku bo wszystko działa dobrze, sterowniki wydają się być najnowsze… Trochę nie doceniałem tego programu i trochę podszedłem do niego z negatywnym nastawieniem. Pomijając to czy przytoczony na wstępie wpis Xyrocom był sponsorowany czy nie, według moich niezależnych testów program działa tak jak wskazywał na to opis. Pozwolę sobie kontynuować i przybliżyć go jeszcze troszkę.

Zacznijmy od okna głównego. Widzimy interfejs gdzie dominują 3 koła. Po lewej jest opcja wyszukiwania sterowników urządzeń, na środku przycisk do uruchamiania skanowania, a po prawej zakładka, której nie byłem wstanie sprawdzić. Jest ona u mnie niedostępna. Czemu się nie dziwie, bo mój Y550 z kartą GeForce GT240M i słowo Game to trochę taki oksymoron w dzisiejszym świecie.
Przejdźmy zatem do tego co działa u mnie i powinno działać u każdego. Przyjrzyjmy co dają nam 4 ikony w prawym górnym rogu.
Pierwsza z nich to menu przywracania, czyli takie koło ratunkowe gdy coś poszło nie tak.
Druga ikona to takie szybkie naprawy podstawowych problemów i tego akurat nie przetestowałem, ale na pocieszenie mogę dać zrzut z ostatniego kwadracika czyli „System Information”.
Z kolei ikonka z koszulką to wygodne menu do zmiany wyglądu interfejsu. Trochę bawi mnie możliwość ustawienia swojego obrazka jako tło… Serio są tacy ludzie, którzy potrzebują takiej opcji? Może i są, generalnie sama możliwość zmiany interfejsu bardzo na plus.
Czwarta ikona to wysuwane menu, skąd możemy np. przejść do ustawień, których trochę jest.
My tu gadu gadu, tu jakieś obrazki lecą. A Adware jak nie było, tak nie ma… Zostało jeszcze jedno miejsce do sprawdzenia. Mianowicie usuwanie aplikacji z systemu…
Moja porażka… Zwycięstwo programu.

Program działa i wygląda na to, że jest skuteczny, ale czy jest tak naprawdę potrzebny? Myślę, że tutaj należy postawić argument o nazwie „Windows Update”, bowiem od Windowsa 7 systemy Billa Gatesa potrafią sobie ściągnąć i zainstalować potrzebne sterowniki i przede wszystkim jest to po polsku. I tym samym od potrzeb programu doszliśmy do języka. Wydawać by się mogło, że Iobit Driver Booster 4 jest skierowany do osób, które zaczynają przygodę z komputerem lub do takich co są zbyt leniwi, aby pobrać nowszy sterownik ze strony producenta. Jeśli chodzi o tą pierwszą grupę to są tu oni pokrzywdzeni bo program nie oferuje języka polskiego. Natomiast Ci drudzy mają łatwiej, bo moje testy wykazały, że Windows Update nie zawsze znajduję nowszą wersję, a Driver Booster i owszem. Mam ogromną nadzieję, że kiedyś uda mi się zdobyć jakiegoś starego rzęcha, który udźwignie Windowsa 7 i zrobić małe porównanie kto szybciej znajdzie sterowniki. Póki co muszę uznać wyższość Driver Booster.

Jest jeszcze kwestia tego, że wszystko co się robi bezobsługowo to zagrożenie. Nie mamy nad tym kontroli co i po co się instaluję. Ale zarówno zewnętrzne oprogramowanie jak i Windows Update są samodzielne i zawsze coś może nie wypalić. Dlatego najbezpieczniejszą i najbardziej optymalną metodą jest i zawsze będzie pobieranie sterowników prosto od producentów podzespołów oraz korzystanie z ich automatów do sprawdzania aktualizacji.

Na koniec pozwolę sobie na kilka pytań podsumowujących.

Czy sprzęt chodzi stabilnie po użyciu programu? Tak.
Czy program zainstalował jakieś dodatkowe aplikacje? Nie.
Czy program zainstalował śmieciowe paski do przeglądarki? Nie.
Czy program przemycił instalację jakiegoś Adware? Nie?
Czy program oferował nachalnie instalację innych programów? Nie.
Czy zmienię opinie na temat tej firmy? Tak.
Lecz myślę, że co do ostatniego pytania, to zostanę bardzo ostrożny przy produktach tej firmy. Raz może nic nie być, drugi, trzeci, a za czwartym razem chwila nieuwagi i bach… jakiś adware… Także mam Was na oku chłopaki!. :)

Dla porządku dodam, że mam zainstalowany na komputerze program Unchecky i on również nic nie zgłaszał.
A sam koniec moje serdeczne pozdrowienia dla mojego kumpla Shakiego oraz Pani Xyrcon Luzik Drodzy Państwo w żadnym wypadku Was nie atakowałem.
 

windows oprogramowanie bezpieczeństwo

Komentarze

0 nowych
MacGregor   8 #1 07.10.2016 00:37

Teraz sobie sprawdź strony producentów i zobaczysz że wiele tych wersji sterowników jest wzięta z kosmosu albo nie dokładnie do tego modelu sprzętu. O tym skąd oni biorą te sterowniki to chyba nikt nie wie.

  #2 07.10.2016 07:57

testowałem na acerze 5736z świeży win7, program wykryła większosć starych sterowników i je zaktualizował ale potem ręcznie zainstalowałem jeszcze raz ostatni sterownik grafiki od producenta (ten co zainstalował driver booster był bez panelu intela), sterownik synaptics do touchpada (urządzenia nie było na liście do aktualizacji sterowników).

chey   2 #3 07.10.2016 08:29

Proponuję sprawdzić komputer programem Autoruns, albo odinstalować całkowicie przy pomocy Revo i pełnym skanowaniu, zobaczysz ile różnych rzeczy zostawiają programy tego producenta. (tego akurat nie sprawdzałem, ale mam doświadczenia z innymi)

Hrustus   8 #4 07.10.2016 10:21

Automat nigdy nie będzie dobry/bezpieczny z prostej przyczyny: nie jest człowiekiem i nie myśli co robi :)

Najlepsza zapora przed syfem siedzi między ekranem a oparciem krzesła ;)

Autor edytował komentarz w dniu: 07.10.2016 10:22
siw   7 #5 07.10.2016 10:37

@MacGregor, @chey sprawdzę i to. Pojawi się druga część.
Również mam doświadczenie z innymi programami producenta, ale tu na pierwszy rzut oka wygląda lepiej. Jednak trzeba się sprawie przyjrzeć bardziej.

  #6 07.10.2016 10:45

Fajny opis, programu używam od dłuższego już czasu i .......... zawsze jest w języku polskim. Tak jest i teraz. Po prostu trzeba wejśc w USTAWIENIA - OGÓLNE i wybrać język polski.

Samurai   17 #7 07.10.2016 10:47

Ja takim programom nie ufam i nikomu takiego softu nie polecam.

neXt___   12 #8 07.10.2016 10:47

Adware z Driver Boostera instaluje się wyłącznie u użytkownika @MrBeckham666. Info potwierdzone w 100%.

@MacGregor, teraz sobie sprawdź jak często producenci sprzętu przestają aktualizować sterowniki na stronach starszych podzespołów, nawet jeśli w nowszych sprzętach mamy do czynienia z dokładnie tym samym układem. Strona producenta to nie jest żaden wyznacznik, bo ten zazwyczaj szybko traci zainteresowanie wyprodukowanym sprzętem.

  #9 07.10.2016 10:51

Pani Xyrocom :-) Mam nadzieje że teraz to czyta i płacze ze śmiechu.

MacGregor   8 #10 07.10.2016 10:52

@neXt___: Więc kto robi sterowniki do danego układu jak nie jego producent? Małe krasnoludki?

pocolog   13 #11 07.10.2016 10:54

@neXt___: Możesz podać jakiś przykład?

siw   7 #12 07.10.2016 11:52

@MacGregor @pocolog Większość układów do kart dźwiękowych robi realtek i mimo tego, że układ jest ten sam to na wielu stronach producentów płyt głównych są różnice w wersjach plików/wersjach sterownika.

pocolog   13 #13 07.10.2016 12:02

@siw: Możesz podać jakiś przykład żeby mógł to sprawdzić? I jeszcze napisz czym się różni ten sterownik od oferentwanego przez producenta, Bo może faktycznie jest jakiś Skok jakościowy A producent Przespał sprawę

MacGregor   8 #14 07.10.2016 12:06

@siw: I każda płyta jest oparta o ten sam sprzęt i będzie używać tej samej konfiguracji? Producenci płyt/laptopów przystosowują sterowniki do najlepszego działania tylko na ich sprzęcie i konfiguracji. Dlatego stosowanie do innego sprzętu może powodować problemy. W moim przypadku było to nie działające złącze mini jack w laptopie. A używałem powyższego programu w laptopie kupionym rok temu.

AntyHaker   23 #15 07.10.2016 12:13

Taka ciekawostka - jak znajdzie Wam jakiś brakujący sterownik to wejdźcie to menadżera urządzeń i ręcznie wyszukajcie uaktualnienie dla konkretnego komponentu. Da dokładnie ten sam efekt co pozwala mi sądzić (ten sam sterownik), że z kosmosu ich nie bierze, a wykorzystuje mechanizm zapewniony przez Microsoft.

No przynajmniej w przypadku mojego laptopa się to sprawdziło.

siw   7 #16 07.10.2016 12:14

@MacGregor: Jedyne dostosowane sterowniki to mogą być te do grafiki jeśli mówimy tu o sytuacji kiedy laptop posiada 2 karty graficzne. W systemach 7,8.1 występują błędy w wykrywaniu i przełączaniu tych kart przy zastosowaniu sterowników ze strony Intela, Nvidii/AMD.
Przy całej reszcie chyba nie ma znaczenia - producenci nic nie mieszają. Już swojego loga nie dodają.
Często szukam sterów po ich numerze identyfikacyjnym i np takie do WiFi pobieram ze strony układów i zawsze wszystko jest w porządku.

siw   7 #17 07.10.2016 12:14

@pocolog: Też mnie to zastanawiało i myślę, że pod koniec tygodnia zrobię część drugą gdzie będą numerki.

MacGregor   8 #18 07.10.2016 12:53

@siw: Sterowniki do grafiki zawsze pobiera się ze strony producenta danej karty. Dopiero jeśli te najnowsze nie działają lub źle działają idziemy do producenta laptopa.

Właśnie jestem po teście tego magicznego programu. Test skończył się czarnym ekranem po restarcie systemu. Sterowniki do grafiki po prostu się nie włączyły. Prawdopodobnie (na podstawie tego co było zaznaczone do aktualizacji) program zainstalował drugie (do dodatkowej karty) sterowniki AMD przez co były dwa w systemie i żaden nie działał.

Jedyny plus tego wynalazku jest taki że sam z automatu tworzy punkt przywracania. Gdyby nie to że nie dawno robiłem format i mam system na pendrive to nawet nie byłbym w stanie tego naprawić. Zostałbym bez komputera na tydzień albo i lepiej.

siw   7 #19 07.10.2016 13:02

@MacGregor: To powodzenia przy laptopach z dwoma kartami. ;)
Przerobiłem temat ze sto razy. I niestety, ale te ze stron Intela, Nvidii, AMD z jakiegoś powodu pomijają jakiś element i wówczas zostajemy z jedną kartą ą, a nie o to tu chodzi.

Drobna awaria sterowników grafiki wyłączyła by Ci komputer na tydzień??
Nie ma opcji by sterowniki były dwa i nie włączył się żaden... ale jeśli u Ciebie występują takie czary to...
Kolego, gdzie tryb awaryjny gdzie możesz wszystko odkręcić? Jeden restart, unistall i po sprawie.
A jeśli coś nie pójdzie to wezwij jakiegoś komputerowca. :) ;)
I jaki duży masz pendrive, że pomieściłeś tam cały system. Bo rozumiem, że mówimy o współczesnym systemie od 7 w górę.
Jaką masz grafikę i jakiego laptopa?

MacGregor   8 #20 07.10.2016 13:24

@siw: Jeśli włączysz mi tryb awaryjny w win 8.1 bez ekranu i instalki systemu to ci piwo postawie

"Nie ma opcji by sterowniki były dwa i nie włączył się żaden..." Dwie karty graficzne = 2 urządzenia w systemie = możliwość zainstalowania 2 różnych wersji sterownika.

Laptop to hp 355 g2

Autor edytował komentarz w dniu: 07.10.2016 19:45
Pablo_Wawa   9 #21 07.10.2016 16:30

@siw: Jaka Xyrocom ("Jakiś czas temu Xyrocom dokonała wpisu... ")? Anna Rymsza ma nick Xyrcon (ale wtopa) - popraw to!

foreste   16 #22 07.10.2016 18:28

@siw: Masz mały błąd nie Xyrocon tylko Xyrcon :).

  #23 07.10.2016 21:33

Język polski można ustawić w ..... ustawieniach. Był już w wersji 3.xxx więc nie wiem w czym problem.

  #24 07.10.2016 21:47

@siw: Nie pamiętam już na jakim Asusie (modele z serii K52 lub X52) ale po wgraniu nowszych sterowników od tych ze strony Asusa nie włączał się inwerter w matrycy i ciach - czarny ekran. Był też taki Acer (tutaj modelu nie pamiętam) w którym dźwięk działał tylko w wersji 32 bitowej systemu. Ciekawe jak z takim sprzętem by sobie ten program poradził. Ogólnie to IObit nie oceniam dobrze. Kiedyś sprawdzałem ich oprogramowanie i jakoś nie byłem przekonany a potem ta afera z Malwarebytes.

Patrax   8 #25 07.10.2016 22:02

wiele razy ten program proponował mi sterowniki dużo starsze niż mam zainstalowane i uparcie twierdził że moje sterowniki są bardzo stare

siw   7 #26 07.10.2016 22:31

@Pablo_Wawa @foreste Dzięki poprawione.
Co do języka to jeszcze większa wtopa... Przysiągłbym, że przy instalacji go nie było. To też sprawdzę...

Shaki81 MODERATOR BLOGA  38 #27 07.10.2016 22:36

Odnoszę wrażenie, że połowa komentujących tutaj (i pod wpisem Xyrcon) nie widziała tego programu na oczy a krytykuje co niemiara. No ale to już taki efekt naszych czasów - nie znam się ale się wypowiem.

Toshiba Sattelite C55D-A5206 - Laptop stworzony dla Windows 8 - downgrade do Windows 7 niemożliwe - brak wsparcia producenta. Ze strony Realteka pobrałem sterownik LAN, resztą sterowników zajął się Driver Booster. Zainstalował wszystko w jakieś 10 minut, Laptop hula jak marzenie choć sam producent nie przewidywał takiej możliwości.

MacGregor   8 #28 07.10.2016 23:35

@Shaki81: Producent czego?

Semtex   19 #29 07.10.2016 23:53

@MacGregor: "Jeśli włączysz mi tryb awaryjny w win 8.1 bez ekranu"

Shift + restart nie działa? Do włączenia boot i tryb awaryjny nie jest potrzebny sterownik własnościowy karty, tę operację wykona system bez problemu.

Autor edytował komentarz w dniu: 07.10.2016 23:53
MacGregor   8 #30 08.10.2016 00:21

@Semtex: Jak zrobić restart skoro od momentu logowania mam czarny ekran? Żadnej opcji naprawy też nie włączę bo system uruchamia się normalnie tylko próbuje używać dedykowanej grafiki co w tym przypadku jest niemożliwe.

Pablo_Wawa   9 #31 08.10.2016 03:40

@siw: no chyba nie poprawione. To znaczy poprawione już w 3 miejscach, ale w "Pomijając to czy przytoczony na wstępie wpis Xyrocom był sponsorowany czy nie" wciąż jest źle. :(

Autor edytował komentarz w dniu: 08.10.2016 13:07
wonsik   7 #32 08.10.2016 08:48

Na moim Acerze switch 10 po aktualizacji tym programem wywaliło mi dotyk w ekranie i nie wykrywa baterii. Na lenovo y50 po aktualizacji sterownika, nie pamiętam od czego, po uśpieniu laptopa i wybudzeniu go, zawieszał się całkowicie. Konieczny był twardy restart.
Program ogólnie dobry, ale trzeba używać z rozwagą.

  #33 08.10.2016 10:18

Drogi autortorze wpisu! Nikt na świecie nie jest, a szczególnie w Polsce, pokrzywdzony faktem, że jakiś program jest w języku obcym. Jest natomiast ułomnym, że nie potrafi choćby w stopniu komunikatywnym ogarnąć podstaw np. angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego itp. według potrzeby chwili. Co do programów tego typu, to one nie są złe, jeżeli użytkownik wie czego sam chce i jakie jest gotów ponieść ryzyko, a przede wszystkim, czy sobie poradzi w razie popełnionego błędu z ewentualnego wyboru, tego co sugeruje program. Ostanim decyzyjnym ogniwem jest zawsze użytkownik. Natomiast nic tutaj w tym tekście nie odkryłeś rewolucyjnego, bo każdy kto od lat go užywa świadomie, zna jego zalety i wady ( osobiście nie polecam aktualizacji z podpiętym modemem jego sterowników) Poprzednie wersje tego narzędzia mogły być niezbyt zadowalające, ale jego rozwój idzie jak na razie w dobrym kierunku. Oczywiście zaraz pojawi się grupa obeznanych, dla których każdy program to syf.

Semtex   19 #34 08.10.2016 22:45

@MacGregor: Taka porada z wiesz skąd, zrób mu trzy wymuszone resety z palca, powinien odpalić narzędzie odzyskiwania systemu, stamtąd dostaniesz się do awaryjnego, posprzątasz bałagan w driverach. Ewentualnie wciśnij Shift na klawie i uruchom system, może wystartuje do awaryjnego. Utrudnienie dostępu do tego trybu to największy błąd MS w nowych OS.

MacGregor   8 #35 08.10.2016 23:52

@Semtex: Może na przyszłość się przyda. Obecnie zawsze mam przy sobie pendrive z instalką na awaryjne sytuacje. Wspomniałem o tym bo autor błysnął ale sporym brakiem wiedzy w kwestii sterowników, działania sprzętu oraz problemów jakie mogą one wywołać. A nie każdy ma zawsze przy sobie nośnik instalacyjny, szerokopasmowy internet do jego pobrania czy drugie urządzenie do nagrania płyty, stworzenie bootowalnego urządzenia.

Sam program fajny ale przez brak informacji o tym skąd pochodzą sterowniki oraz problemów z identyfikacją sprzętu po prostu nie korzystam. Jeszcze w szkole zostałem nauczony tego że sterowniki ściąga się od producenta (wyjątkiem jest grafika) i tego się trzymam. Jeszcze nigdy się nie zawiodłem.

Wowa Tatarin   12 #36 09.10.2016 00:33

Program dobry, ale NIGDY nie instaluj na nim sterowników do karty wifi Tp-link WN722N pod win 7. Wyskakują Bsod przy wypięciu, usypianiu i w losowych momentach

MrBeckham666   19 #37 09.10.2016 01:26

jezu nie wiem jak jakikolwiek syf od iobit można instalować :) tam prócz super odwalonego interfejsu nic ciekawego nie ma :) Każdy soft jaki się weźmie od iobit pod uwage to niestety albo stety ale są już dawno lepsze alternatywy :)

Jak ktoś napisał wyżej czesto programy tego typu biorą sterowniki z kosmosu prawdopdobnie z plutona :) Dobry film :) Jedyny soft tego typu coś warty :)

http://www.dobreprogramy.pl/DriverPack-Solution,Program,Windows,42596.html

Można np sobie pobrać iso z całym pakietem driverów :) I tam sterowników z innego układu słonecznego nie mamy :)

Autor edytował komentarz w dniu: 09.10.2016 01:28
MrBeckham666   19 #38 09.10.2016 01:30

@Semtex: o ile dobrze pamietam wciska się f11 :)

wonsik   7 #39 09.10.2016 07:18

@MrBeckham666: Akurat czy DrivePack, czy DriveBooster instalują te same sterowniki w moim y50 i powoduje ten same efekt, to co opisałem we wcześniejszym komentarzu.

MrBeckham666   19 #40 09.10.2016 12:07

@wonsik: ciekawe spostrzeżenie ale tak czy siak sterowniki lepiej pobierać ze stronki producenta lub innych mirrorów. A jeżeli chodzi o programy tego typu lepiej już używać tego driver pack bo tam bynajmniej nie instalujesz sterowników z innej galaktyki :) Co do twojego problemu może po prostu najnowszy sterownik jest jakiś skopany. :) Albo zainstalował się sterownik do podobnego sprzetu.

AJer   2 #41 09.10.2016 12:19

Czasami wole siedzieć bez sterowników ,niżeli jakiś automat ma mi zainstalować sterownik przez który będę miał problem (a już driver booster na stworzył mi ich).

charper   9 #42 10.10.2016 01:11

Ktos moze pomyslec ze programy do automatyczniej aktualizacji sterownikow maja problem ze starym i niepopularnym sprzetem. mi natomiast taki driver booster, a potem drivermax pochrzanily sterowniki w tablecie dzialajacym na Intel BayTrail, wiec i do stosunkowo nowych sprzetow ten szajs sie nie nadaje. To juz lepsze sterowniki wgra pijane dziecko we mgle.

charper   9 #43 10.10.2016 01:15

@Shaki81: to podrzuc mi sterownik kontrolera dysku eMMC do tabletu na chipsecie Intel BayTrailndla windows 7.

Deadlyblonde   10 #44 10.10.2016 15:08

Mnie nie jeden raz Driver Booster wyciągnął z opresji i zainstalował te sterowniki, których za Chiny nie mogłem nigdzie znaleźć. Bardzo przydatny program, szczególnie w pracy.

MrBeckham666   19 #45 11.10.2016 14:30

@Deadlyblonde: też miałem taką sytuacje ale tam pomógł mi driver pack solution :) Bo po prostu serwery producenta już nie odpowiadały. A program od iobit znalazł sterowniki nie do tej wersji sprzetowej i była lipa :)

Autor edytował komentarz w dniu: 11.10.2016 14:30
bystryy   12 #46 11.10.2016 14:32

@Shaki81: "Toshiba Sattelite C55D-A5206 - Laptop stworzony dla Windows 8 - downgrade do Windows 7 niemożliwe - brak wsparcia producenta"

Co to znaczy "brak wsparcia producenta"? Sterowniki dostarczają producenci chipsetów, a nie producent obudowy, który je do niej zapakował. Informatyk powinien znaleźć sterowniki po identyfikatorze urządzeń.

MacGregor   8 #47 11.10.2016 15:12

@bystryy: "Informatyk powinien znaleźć sterowniki po identyfikatorze urządzeń."

Większość ludzi nie wie gdzie to znaleźć i z czym to się je.

Ostatni Mohikanin   27 #48 20.10.2016 01:50

Bodajże o dwa numerki niższa wersja Driver Boostera na moim komputerze zainstalowała niedziałające sterowniki do bluetootha, a na innym, po "aktualizacji" sterowników ekranu, ów ekran migał sobie różnymi kolorkami przez dobre 10 minut, dopóki w trybie awaryjnym nie przywróciłem poprzedniego sterownika.

Autor edytował komentarz w dniu: 20.10.2016 01:50