Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

LiLi USB Creator

W dzisiejszym moim krótkim wpisie chciałbym polecić ciekawy soft LinuxLive USB Creator do tworzenia bootowalnego Live klucza USB z dowolną przez nas wybraną dystrybucją Linuksa w skrócie nazywany LiLi USB Creator. Co więcej oferuje nam program to instalowanie z plików: ISO/IMG/ZIP i płyty CD/DVD. Poza tym za pomocą tej aplikacji możemy wybrać z listy (bardzo duży wybór dystrybucji) i pobrać ze źródła naszą ulubioną wersję systemu z pod znaku pingwina a następnie zainstalować.

Dodatkowo po stworzeniu bootowalnego Live klucza USB program instaluje nam przenośną wersję narzędzia do tworzenia wirtualnych systemów operacyjnych VirtualBox. Tak, więc będziemy mogli uruchomić Linuksa automatycznie bez jakiejkolwiek konfiguracji na wirtualnej maszynie - wystarczy kliknąć ikonę.

Inne przydatne funkcje to m.in.: obsługa programu z kontekst menu (LiveLInux!, VirtualBox Interface!, CD Menu - wypróbowanie Linuksa bez instalacji obok systemu Windows), ukrywanie tworzonych plików na kluczu USB, formatowanie portable nośnika w systemie FAT32, przydzielanie miejsca na daną dystrybucję itp.

Poza funkcjonalnością i łatwością obsługi program cechuje bardzo ładny wygląd.

Przykładowe zrzuty programu :

Główne okno programu

Kontekst menu
Zainstalowny na kluczu portable VirtualBox

Pozdrawiam. 

Komentarze

0 nowych
dmag   7 #1 26.11.2010 17:45

Program w porządku, ładnie wygląda, chociaż nie mogłem go zamknąć - nadaremnie szukałem przycisku zamykającego, na pasku zadań menu kontekstowe nie było dostępne, trzeba było zabić proces. W dodatku Norton wykrył robaka podczas rozpakowywania VirtualBoksa. Mimo to testowałem dalej, udało się zainstalować Linux Puppy 5.10, chociaż nie było tej dystrybucji na liście wspieranych, ale i tak LiLi wykrył (wykryła? ;)) i poprawnie uruchomił ten system.

  #2 26.11.2010 23:36

w moim odczuciu unetbootin lepiej się sprawdza. jako amator lina ubolewam nad nieradzeniem sobie jednak z mintami oraz suse

master_zonk6   7 #3 28.11.2010 14:39

dzięki. Program się przydał.

  #4 29.11.2010 22:19

Swego czasu próbowałem ten program ale ciągle krzaczył i niezbyt stabilnie pracował.

dmag   7 #5 29.11.2010 23:33

Rzecz jasna, przyciski minimalizacji i zamknięcia, które mi się zlały z tłem pulpitu, są - w prawym, górnym rogu. Pełna lista wspieranych dystrybucji jest imponująca (także Linux Puppy, który poszedł do testów na pierwszy ogień, a który przeoczyłem na liście). Niestety, nadal istnieje problem z paczką przenośnego VirtualBoksa, w której plik vboxtestogl.exe jest zainfekowany (wg Nortona 360).

  #6 14.12.2010 19:21

A mnie się zawiesza za każdym razem na step 5 "formating presistence file" próbuję założyć na usb ubuntu 10.04.1 lucid lynx w wersji polskiej a całość idzie na win 2000 server. Da się coś z tym zrobić?

  #7 14.12.2010 19:21

A mnie się zawiesza za każdym razem na step 5 "formating presistence file" próbuję założyć na usb ubuntu 10.04.1 lucid lynx w wersji polskiej a całość idzie na win 2000 server. Da się coś z tym zrobić?

  #8 23.07.2011 09:53

Bardzo potrzebuję najlepiej jednego sprytnego programu który nagra mi obraz ISO instalatora Windows XP na Pendrive, tak abym mógł później zainstalować na Netbooku ten system.

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłeś(aś) naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.