Szybkie rozpakowywanie archiwów

Nie tak dawno temu z ciekawości zainstalowałem sobie programik do rozpakowywania archiwów żeby go przetestować jak się sprawuje. Już po kilku chwilach użytkowania byłem bardzo pozytywnie zaskoczony tym dobrym softem. Dlatego w kilku zdaniach postaram się opisać ten według mnie ciekawy produkt.

ExtractNow jest to aplikacja do bardzo szybkiego i łatwego rozpakowywania wszelkiego rodzaju archiwów. Wypakowywanie polega na zasadzie drag and drop, czyli przeciągnięciu danego archiwum na ikonę programu albo już uruchomionego okienka programu lub po prostu na dwukrotnym kliknięciu na dane archiwum i wybraniu opcji Extract.

W opcjach programu znajdziemy m.in.: obsługę z kontekst menu, skojarzenia plików skompresowanych (obsługa wszystkich możliwych formatów kompresji), wybór położenia gdzie archiwum ma być domyślnie rozpakowane oraz pozostałe funkcje żeby dostosować aplikacje jak najbardziej optymalnie do naszych potrzeb.

Podsumowując program ExtractNow to moim zdaniem bardzo dobre rozwiązanie dla tych, którzy nie potrzebują narzędzia pakującego, ale tylko chcą szybko i łatwo rozpakować bieżące archiwum. Poza tym bardzo łatwa obsługa mimo angielskiej wersji nie powinna nikomu sprawić większych problemów.

Tak, więc jeśli nie potrzebujesz programu do kompresji np. 7-Zip to tak samo jak ja możesz go śmiało odinstalować a zastąpić wyżej opisanym. Dlatego że jeszcze szybciej sobie radzi z dekompresją najpopularniejszych formatów.

Pozdrawiam.