Sklep Windowsa 10 to idealne miejsce dla filmowego piractwa

Sklep Windowsa 10 to idealne miejsce dla filmowego piractwa

Sklep Windowsa 10 to idealne miejsce dla filmowego piractwa
Oskar Ziomek
21.08.2017 18:57

Microsoft dba o to, by jego produkty były bezpieczne, choćby dzięki ciągłemu udoskonalaniu Defendera. Stosunkowo niedawno światło dzienne ujrzał Windows 10 S, w którym bezpieczeństwo miało być zapewnione głównie dlatego, że w systemie mogą działać wyłącznie aplikacje pobierane z oficjalnego Sklepu. Jak się okazuje, nie brakuje w nim jednak programów, które przeszły kontrolę i są bezproblemowo dostępne, a mimo to naruszają regulamin i inne powszechne normy.

Jak zauważono na łamach serwisu MSPoweruser, w Sklepie promowane są również aplikacje pozwalające bez przeszkód (i nielegalnie) oglądać za darmo najnowsze filmy i seriale. Przykładem, który to umożliwia, ma być między innymi FreeFlix HQ. Co więcej, niektóre z podejrzanych aplikacji nie są dostępne tylko dla komputerów osobistych, ale także dla pozostałych urządzeń, które mogą korzystać z programów UWP, a więc dla Xboxa One, Surface Huba czy gogli HoloLens.

Gra o Tron możliwa do wyszukania w aplikacji FreeFlix HQ, źródło: MSPoweruser
Gra o Tron możliwa do wyszukania w aplikacji FreeFlix HQ, źródło: MSPoweruser

Zastanawiający może być fakt, iż Microsoft jak dotąd nie podjął żadnych kroków, aby wspominane aplikacje sprawdzić i ewentualnie zablokować. Z drugiej strony należy mieć świadomość, iż proces sprawdzania aplikacji, które pojawiają się w sklepie jest w dużej mierze zautomatyzowany, a w ten sposób łatwiej wykryć błędy związane z bezpieczeństwem niż niezgodność z regulaminem w zakresie praw autorskich.

Serwis MSPoweruser zwrócił się do Microsoftu z prośbą o odniesienie do powyższego problemu, ale jak dotąd nie otrzymano oficjalnej odpowiedzi. Na ten moment nie ma również pewności, że wspomniane aplikacje pozwalające wyszukiwać nielegalne treści są dostępne w Sklepie na każdym rynku.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)