Sklep Windowsa 10 to idealne miejsce dla filmowego piractwa

Sklep Windowsa 10 to idealne miejsce dla filmowego piractwa
21.08.2017 18:57
Sklep Windowsa 10 to idealne miejsce dla filmowego piractwa

Microsoft dba o to, by jego produkty były bezpieczne, choćby dzięki ciągłemu udoskonalaniu Defendera. Stosunkowo niedawno światło dzienne ujrzał Windows 10 S, w którym bezpieczeństwo miało być zapewnione głównie dlatego, że w systemie mogą działać wyłącznie aplikacje pobierane z oficjalnego Sklepu. Jak się okazuje, nie brakuje w nim jednak programów, które przeszły kontrolę i są bezproblemowo dostępne, a mimo to naruszają regulamin i inne powszechne normy.

Jak zauważono na łamach serwisu MSPoweruser, w Sklepie promowane są również aplikacje pozwalające bez przeszkód (i nielegalnie) oglądać za darmo najnowsze filmy i seriale. Przykładem, który to umożliwia, ma być między innymi FreeFlix HQ. Co więcej, niektóre z podejrzanych aplikacji nie są dostępne tylko dla komputerów osobistych, ale także dla pozostałych urządzeń, które mogą korzystać z programów UWP, a więc dla Xboxa One, Surface Huba czy gogli HoloLens.

Gra o Tron możliwa do wyszukania w aplikacji FreeFlix HQ, źródło: MSPoweruser
Gra o Tron możliwa do wyszukania w aplikacji FreeFlix HQ, źródło: MSPoweruser

Zastanawiający może być fakt, iż Microsoft jak dotąd nie podjął żadnych kroków, aby wspominane aplikacje sprawdzić i ewentualnie zablokować. Z drugiej strony należy mieć świadomość, iż proces sprawdzania aplikacji, które pojawiają się w sklepie jest w dużej mierze zautomatyzowany, a w ten sposób łatwiej wykryć błędy związane z bezpieczeństwem niż niezgodność z regulaminem w zakresie praw autorskich.

Serwis MSPoweruser zwrócił się do Microsoftu z prośbą o odniesienie do powyższego problemu, ale jak dotąd nie otrzymano oficjalnej odpowiedzi. Na ten moment nie ma również pewności, że wspomniane aplikacje pozwalające wyszukiwać nielegalne treści są dostępne w Sklepie na każdym rynku.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)