WindowsEdukacja i naukaFizyka i astronomiaSky Chart

Sky Chart4.0.3575

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Sky Chart to darmowy program, który służy do wykreślania map nieba. Program korzysta z danych zawartych w 16 katalogach obiektów, które można pobrać automatycznie z poziomu programu lub ręcznie ze strony projektu (dział „Additional Catalog”).

Na mapie zobaczyć można pozycje planet, planetoid, komet, mgławic, gwiazdozbiory i tak dalej. Program jest przeznaczony do tworzenia map nieba, przede wszystkim przygotowanych do konkretnych obserwacji. Sky Charts umożliwia wygodny wybór odpowiednich katalogów, kolorów i wymiarów gwiazd czy też innych obiektów, prezentacje planet oraz układ i siatki współrzędnych. Sky Charts można polecić wszystkim miłośnikom obserwacji nieba. Na stronie autora dostępna jest przejrzysta dokumentacja (niestety tylko w jęz. ang.), która ułatwia efektywne korzystanie z aplikacji. Oczywiście program posiada funkcje typowego planetarium cyfrowego, jak symulacja ruchu ciał niebieskich w czasie, zmiana lokalizacji obserwatorium oraz ustawienia horyzontu.

Rzadko spotykaną, ale z pewnością ważną funkcją programu, jest sterowanie teleskopem. Podłączony do komputera teleskop cyfrowy można naprowadzić na wybrany z mapy obiekt lub odczytać z teleskopu jego pozycję i pokazać obserwowany fragment nieba na mapie.

Ocena redakcji
3.5
Ocena użytkowników
4.911 ocen
Twoja ocena
Liczba pobrań12 697
Data aktualizacji18 kwi 2017
Rozmiar pliku37.37 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna, z wyłączeniem zastosowań komercyjnych
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)