SkyCash i Eventim: jak kupić bilety na pociąg, autobus, film i koncert

SkyCash i Eventim: jak kupić bilety na pociąg, autobus, film i koncert

SkyCash i Eventim: jak kupić bilety na pociąg, autobus, film i koncert
15.06.2017 15:28

Wakacje za pasem. Nadchodzi czas podróży, relaksu i dobrej zabawy. Z tej okazji proponujemy Wam dwie bardzo przydatne w takich sytuacjach aplikacje – SkyCash, w której można kupić bilety na przejazdy komunikacją miejską i pociągami, oraz Eventim, do szybkiego kupowania biletów, także w postaci cyfrowej.

SkyCash: komunikacja miejska, pociągi, parkowanie i kino

SkyCach (Android, iOS, Windows Phone) to najbardziej uniwersalna aplikacja do kupowania biletów na środki komunikacji miejskiej. Można w niej kupić bilet na pociągi InterCity, kolei regionalnych (Arriva, KD, KM, KW, ŁKA, KŚ, Polregio, SKM, WKD) i komunikacji miejskiej w miastach: Biała Podlaska, Białystok, Bydgoszcz, Częstochowa, Dębica, Elbląg, Gniezno, Gorlice, Gorzów Wielkopolski, Grudziądz, Inowrocław, Jasło, Jelenia Góra, KZK GOP i MZKP, Kielce, Kołobrzeg, Kraków, ŁÓdź, Lublin, Olsztyn, Opole, Pabianice, Piła, Płock, Poznań, Przemyśl, Puławy, Radom, Rzeszów, Sieradz, Słupsk, Stalowa Wola, Suwałki, Szczecin, Toruń, Trójmiasto, Tychy, Włocławek, Wrocław, Warszawa, Zamość, Zduńska Wola i Zgierz. Ponadto przez SkyCash można zapłacić za parkowanie w systemie Mobiparking.

Kupowanie biletów i innych usług przez SkyCash wymaga założenia konta w usłudze i ustalenia PIN-u, którym będą potwierdzane transakcje. Niezbędne jest też ustalenie sposobów płatności lub przelanie sobie środków na konto SkyCash – w końcu bez pieniędzy nic nie kupimy.

Płatności mogą odbywać się na kilka sposobów – można dodać w aplikacji swoją kartę płatniczą albo doładowywać konto przelewem (Przelewy24, PayU, klasycznie na własny numer konta). Po wyborze każdej z opcji należy podążać za instrukcjami, które nie różnią się od zakupów przez Internet. Jeśli ktoś woli doładowywać swoje konto przelewami, warto w bankowości internetowej przygotować szablon z indywidualnym numerem konta SkyCash.

 • Slider item
 • Slider item
[1/2]

Przy kupowaniu biletów komunikacji miejskiej najpierw należy wybrać miasto, w którym będzie odbywać się podróż (zwykle wybór następuje automatycznie na podstawie lokalizacji). Aplikacja czytelnie prezentuje typy i ceny biletów (normalne, ulgowe, czasowe i tak dalej), ustalane dla każdego z miast osobno. Dla biletów jednorazowych i jednoprzejazdowych może być wymagane podanie numeru bocznego pojazdu. Wystarczy wybrać potrzebny bilet i zapłacić za niego dogodną metodą (dostępne zostaną pokazane na kolejnym ekranie). Transakcję autoryzujemy podając swój PIN.

 • Slider item
 • Slider item
[1/2]

W razie kontroli można pokazać swój bilet (w postaci kodu QR, który kontroler zeskanuje z ekranu smartfonu), przechodząc do działu „Bilety do kontroli” z głównego ekranu aplikacji. Informacja o aktywnym bilecie czasowym będzie dostępna także w obszarze powiadomień na Androidzie.

 • Slider item
 • Slider item
[1/2]

Kupowanie biletów na dalsze podróże wygląda niemal identycznie, z tą różnicą, że musimy najpierw podać stację początkową i końcową podróży albo wybrać konkretny odcinek z oferty przewoźnika.

 • Slider item
 • Slider item
[1/2]
 • Slider item
 • Slider item
[1/2]

Kupowanie biletów do kina w tej aplikacji jest możliwe dla kin z sieci Multikino. Podobnie jak w przypadku przewoźników, wybieramy kino, film, godzinę i potwierdzamy płatność swoim PIN-em.

Eventim: koncerty, spektakle, festiwale

Wakacje to czas festiwali, widowisk i imprez plenerowych. Tu nieocenioną pomocą będzie aplikacja Eventim (Android, iOS), która pozwala znaleźć interesujące wydarzenie i od razu kupić na nie bilet.

W aplikacji Eventim należy założyć konto (tradycyjnie lub przez Facebooka). Można przeglądać wydarzenia ręcznie, przeszukiwać je, albo podać lokalizację i interesujące nas kategorie. Eventim może również skorzystać z polubień na Facebooku, by śledzić koncerty ulubionych zespołów i informować o nich.

 • Slider item
 • Slider item
[1/2]

Po wybraniu interesującego wydarzenia można zdecydować o liczbie biletów, a jeśli obiekt daje taką możliwość, także wybrać miejsca na planie sali. Eventim może dostarczyć nam bilety pocztą, kurierem albo cyfrowo do samodzielnego wydrukowania. Proces zakupu wymaga wybrania sposobu dostawy, wypełnienia formularza z danymi kontaktowymi, a następnie wyboru sposobu płatności. Możemy skorzystać z karty kredytowej, systemu Dotpay, MasterPass lub tradycyjnego przelewu.

 • Slider item
 • Slider item
[1/2]

Cały proces zajmuje kilka minut, a po zakończeniu otrzymamy potwierdzenie złożenia zamówienia i ewentualnie także cyfrowy bilet do wydrukowania. Historię zamówień można przeglądać we właściwościach konta.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)