Skylock - inteligentne zapięcie do roweru, które powiadomi rodzinę o wypadku

Strona głównaSkylock - inteligentne zapięcie do roweru, które powiadomi rodzinę o wypadku
17.05.2014 09:53
Krzysztof Banaś
Krzysztof Banaś

Łańcuch i kłódka nakluczyk czy zapięcie na szyfr to najpopularniejsze sposobyzabezpieczenia roweru przed kradzieżą. Jednak oprócz standardowychmetod, pojawia się coraz więcej inteligentnych blokad, takich jakBitLock, Lock8 czy TEO Padlock. Ostatnio do tej grupy dołączyłorównież zapięcie Skylock, którego autorzy ogłosili na swojejstronie zbiórkę funduszy na produkcję. Żebyprodukcja ruszyła, muszą uzbierać 50 tysięcy dolarów.

bEhyhEoR

Skylock tonowoczesne zapięcie, wyposażone w Bluetooth 4.0, Wi-Fi, akcelerometroraz panel słoneczny. Kłódkę można bardzo łatwo odblokować,wystarczy podejść ze swoim smartfonem w strefę Skylock. Jednaksmartfona zawsze możemy zgubić lub może nam się po prostu rozładować,wtedy wystarczy wprowadzić PIN poprzez panel dotykowy.

350108289926916033

Dzięki panelowisłonecznemu praktycznie nie będziemy mieli potrzeby ładowaniazapięcia w inny sposób. Jednak dla rowerzystów mieszkających nawyjątkowo pochmurnych obszarach albo lubujących się w jeździe nocą,producent przewidział port microUSB, przez który również możnaładować urządzenie. Ładowanie zapięcia z wykorzystaniem sztucznegoświatła nie jest zalecane, bo będzie ono mało efektywne.

bEhyhEoT

Jeśli Skylock będzieznajdować się w zasięgu otwartej sieci Wi-Fi lub Bluetooth naszegosmartfona to dzięki czujnikowi zostaniemy poinformowani, gdy ktośzacznie majstrować przy naszym jednośladzie. Za pomocą aplikacjibędziemy mogli również ustawić czułość akcelerometru, w celuuniknięcia serii fałszywych alarmów. System detekcji ruchu będzierównież sprawdzał czy nie ulegliśmy wypadkowi, a w razie czegoautomatycznie wyśle przez telefon wiadomość do rodziny czy znajomych.Oczywiście ta opcja może zostać przez nas wyłączona.

Ellipse by Lattis - A Smarter Bike Lock

Producent zapewnia,że nawet jeśli Skylock będzie poza zasięgiem Wi-Fi czy Bluetooth to dojego przerwania będą potrzebne dwa cięcia oraz odpowiednie narzędziai dużo czasu. Dzięki temu zapięcie będzie się dość długo opierałopotencjalnemu złodziejowi. Gadżet będzie kompatybilny z Androidemoraz iOS-em, a jego cena to 139 dolarów, jeśli zdecydujemy sięzamówić urządzenie w przedsprzedaży. Później Skylock będzie kosztował249 dolarów. Pierwsze paczki zostaną wysłane na początkuprzyszłego roku.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bEhyhEpP